Nový FUJINON XF80 mm F2.8 LM OIS WR Macro

XF80mm

Nový Makro objektív rady X s1,0x zväčšením a výkonnou stabilizáciou FUJINON XF80mmF2.8 LM OIS WR Macro.

 

Spoločnosť FUJIFILM Corporation (prezident: Kenji Sukeno) ohlasuje, že v novembri 2017 rozšíri ponuku objektívov o nový makroobjektív FUJINON XF80mm F2.8 R LM OIS WR. Objektív má ohniskovú vzdialenosť zodpovedajúcu 122 mm (vo formáte 35 mm), maximálnu clonu F2,8 a faktor zväčšenia 1,0 x. Svojou ostrosťou a krásnym bokehom je tento objektív optimálny pre fotografovanie kvetov a prírody.

 

Objektív FUJINON XF80mm F2.8 R LM OIS WR je stredný teleobjektív s optickou konštrukciou 16 prvkov v 12 skupinách, vrátane jedného asférického člena, jedného člena Super ED a troch ED šošoviek. Nový objektív podporuje fotografovanie “z ruky” vďaka výkonnému systému optického stabilizátora obrazu. Objektív má rýchly a tichý systém automatického zaostrovania a používa lineárne motory. Jeho dizajn je luxusný a zároveň robustný. Je tiež odolný proti poveternostným vplyvom a prachu a môže pracovať pri teplotách nižších ako -10 ° C, takže je vhodný na použitie v širokom rozsahu vonkajších podmienok snímania. Fluorinová ochranná vrstva na prednej šošovke pomáha odpudzovať vodu a nečistoty.

 

fujinon80mm

 

Objektív využíva novo vyvinutý "ložiskový posuvný systém", kedy sa riadí pohyb šošoviek pomocou keramických guličiek pozdĺž vodiacej lišty. Tento systém umožňuje dosiahnuť vysokú kvalitu obrazu od stredu k okraju tým, že potláča akýkoľvek sklon dvoch skupín zaostrovacích šošoviek a udržuje svoju pohyblivosť ale zároveň vysokú presnosť.

 

Optická sústava sa pohybuje v tele objektívu, čo znamená, že dĺžka objektívu sa nemení. Preto sa nemusíte obávať náhodného dotyku objektu, ktorý fotografujete. Objektív je možné využívať aj v kombinácii s telekonvertormi XF1.4x TC WR a 2.0x XF2x TC WR.

 

ff_xf80mmf28_r_lm_ois_wr_macro_001

Foto: Akin Acar

 

ff_xf80mmf28_r_lm_ois_wr_macro_002

Foto: Akin Acar

 

ff_xf80mmf28_r_lm_ois_wr_macro_003

Foto: Shinichi Eguchi

 

Hlavná špecifikácia 

Model

FUJINON LENS XF80mmF2.8 R LM OISWR Macro

Konštrukcia

16 optických členov v 12 skupinách

(vrátane 1 asférického , 3 ED a 1 super ED člena)

Ohnisková vzdial. (35mm ekvivalent)

f=80mm (122mm)

Uhol pohľadu

20.1°

Min. clona

F2.8

Max. clona

F22

Riadenie clony

  Počet lamiel

  Veľkosť kroku

 

9(zaoblených lamiel)

1/3EV (19 krokov)

Ostriaci rozsah

25cm~∞

Max. priblíženie

1x   

Rozmery: priemer x dĺžka

Φ80mm x 130mm

Hmotnosť

750g  

Priemer filtrov

Φ62mm

Ptríslušenstvo v balení

Krytka FLCP-62Ⅱ

Zadná krytka RLCP-001

Slnečná clona

Ochranné vrecko

 

Pre kompatibilitu automatického zaostrovania nového objektívu s fotoaparátmi je potrebné aktualizovať firmvér v aparátoch, nová aktualizácia je naplánovaná na november 2017. Pozrite si webovú stránku spoločnosti Fujifilm a skontrolujte verziu firmvéru a potrebné aktualizácie.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie