Nový Fujifilm X-E3

XE3

FUJIFILM Corporation (prezident: Kenji Sukeno) s hrdosťou oznamuje, že 28. septembra 2017 sa začne predávať FUJIFILM X-E3 (ďalej len "X-E3"), najnovší prírastok do radov mirorless digitálnych fotoaparátov série X.

 

Model X-E3 je vybavený 24,3 megapixelovým snímačom X-TransTM ※1 CMOS III s rozlíšením 24,3 megapixelov a rýchlym procesorom X-Processor Pro. Fujifilm X-E3 je prvým modelom série X s funkciou Bluetooth® ※2. Umožňuje spárovať fotoaparát so zariadením smartphone alebo tablet, aby ste mohli ľahko prenášať snímky s minimálnou spotrebou energie. LCD monitor na zadnej strane fotoaparátu má dotykový displej, ktorý podporuje funkcie "Touch Shot", "Touch AF" a "Focus Area Selection". Algoritmus automatického zaostrovania bol aktualizovaný, aby sa zvýšila jeho rýchlosť a odozva na sledovanie pohybujúceho sa objektu.

Screen Shot 2017-09-07 at 21.08.04

Kompaktné a ľahké telo

Fujifilm mierne pozmenil dizajn pôvodnej X-E2 (ďalej len "X-E2") z roku 2013 a vytvoril najkompaktnejší a najľahší model v rámci mirrorless X fotoaparátov s hľadáčikom. Kompaktné rozmery ho robia perfektným spoločníkom pre každodenné použitie a cestovanie. Horná časť fotoaparátu je vybavená dvoma otočnými ovládačmi (rýchlosť uzávierky a expozičná kompenzácia). Ovládače sú vyfrézované z hliníka a v možnostiach kompenzácie expozície pribudla teraz poloha C, ktorá umožňuje kompenzáciu až do ±5 EV v 1/3 krokoch. Model X-E3 je tiež vybavený prepínačom do plne automatického režimu - Advanced SR Auto, kde fotoaparát sám zvolí optimálne nastavenie pre danú scénu.

 

Vynikajúca kvalita obrazu, rýchla odozva a vylepšený tracking AF

X-E3 je vybavený snímačom X-TransTM CMOS III s rozlíšením 24,3 megapixelov a procesorom X-Processor Pro s vynikajúcou kvalitou obrazu a rýchlou odozvou. X-E3 je má zväčšenú oblasť fázovej detekcie a aktualizovaný algoritmus s rýchlejším AF (už od 0,06s) 3. Fotoaparát má kontinuálne snímanie s rozlíšením 5 snímok za sekundu, rýchlosť štartu 0,4 s, oneskorenie 0,050 s. a interval snímania 0,25 s. Vďaka novo vyvinutému algoritmu je X-E3 schopný sledovať pohyblivé objekty dvakrát rýchlejšie ako predchádzajúce modely 5. Okrem toho je schopný sledovať pohybujúce sa objekty už polovičnej veľkosti ako predtým.

 

Rozšírenie o možnosť Bluetooth® bezdrôtovej komunikácie

Ide o prvý fotoaparát série X, ktorý ponúka funkciu Bluetooth®. Spárujte ho so zariadením smartphone alebo tabletom pred fotografovaním a jednoducho prenášajte snímky do zariadenia smartphone alebo tabletu pomocou aplikácie  "FUJIFILM Camera Remote.”

 

Dotykový LCD monitor

LCD monitor má dotykový displej s rozlíšením 1,04M a uhlopriečkou 3,0 inch. Displej umožňuje použitie v týchto režimoch snímania a prehrávania:

< Fotografovanie >

Focus Area Selection: Presúvanie ostriaceho bodu na zvolenú pozíciu poklepaním na LCD monitor.

Touch Shot: Dotykom je možné zaostriť na konkrétny bod, a potom exponovať záber.

< Prehliadanie >

Swipe Movement : Presúvaním prsta po obrazovke sa dá listovať medzi zábermi.

Double-Tap Enlargement: Dvojitým poklepaním na obrazovku maximálne zväčšíte obraz, ktorý bude centrovaný na aktívny bod zaostrenia.

Drag: Pri zväčšení sa pohybom prsta po obrazovke pohybuje po ploche záberu.

Pinch out: Pomocou dvoch prstov je možné priblížiť a zväčšiť obraz.

Pinch in: Pri zväčšenom zábere je možné dvomi prstami zmenšovať záber až na úroveň indexového zobrazenia posledných 9 záberov.

・Dotykový displej je možné deaktivovať vypnutím v ponuke menu.

Fujifilm-X-E3_Silver_Back

Dotykové funkcie je možné nadefinovať aj na posun prsta v smere hore, dolu, doprava a doľava a každému pohybu je možné priradiť predvolenú funkciu. Funkčné tlačidlá sú použiteľné aj pri požívaní hľadáčika.

 

4K video

X-E3 dokáže zaznamenávať video v rozlíšení Full HD aj 4K aj s použitím režimov filmovej simulácie. Obraz  nahrávaného videa môžete sledovať aj na externom monitore pripojenom cez port HDMI a na nahrávanie zvuku sa dá použiť externý mikrofón.

 

Dostupných už je 25 objektívov FUJINON

Náš sortiment objektívov XF teraz obsahuje 25 kvalitných objektívov (po dnešnom oznámení makro objektívu FUJINON XF80mmF2.8 R LM OIS WR). Súčasná ponuka sa pohybuje od ultra širokouhlého po super-teleobjektív vrátane 5 päť prime objektívov s vysokou svetelnosťou. Voliteľné príslušenstvo, ako napríklad adaptéry a makro predsádky ďalej rozširujú fotografický potenciál.

 

Prémiové príslušenstvo
・ Kožené púzdro「BLC-XE3」
・ Hand Grip「MHG-XE3」

 

1 X-Trans je registrovanou značkou FUJIFILM.

2 Bluetooth® známka a logá sú registrované ochranné známky vo vlastníctve spoločnosti Bluetooth SIG, Inc. a akékoľvek používanie týchto značiek spoločnosťou FUJIFILM Corporation je na základe licencie.

3 FUJIFILM výskum založený na smernici CIPA s použitím X-E3 a FUJINON XF16-55mmF2.8 R LM WR objektívu.

4 MF režim

5 FUJIFILM X modely s X-TransTM CMOS III snímačom a X-Processor Pro ku septembru 2017.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie