Nový Fujifilm X-E3

XE3

FUJIFILM Corporation (prezident: Kenji Sukeno) s hrdosťou oznamuje, že 28. septembra 2017 sa začne predávať FUJIFILM X-E3 (ďalej len "X-E3"), najnovší prírastok do radov mirorless digitálnych fotoaparátov série X.

 

Model X-E3 je vybavený 24,3 megapixelovým snímačom X-TransTM ※1 CMOS III s rozlíšením 24,3 megapixelov a rýchlym procesorom X-Processor Pro. Fujifilm X-E3 je prvým modelom série X s funkciou Bluetooth® ※2. Umožňuje spárovať fotoaparát so zariadením smartphone alebo tablet, aby ste mohli ľahko prenášať snímky s minimálnou spotrebou energie. LCD monitor na zadnej strane fotoaparátu má dotykový displej, ktorý podporuje funkcie "Touch Shot", "Touch AF" a "Focus Area Selection". Algoritmus automatického zaostrovania bol aktualizovaný, aby sa zvýšila jeho rýchlosť a odozva na sledovanie pohybujúceho sa objektu.

Screen Shot 2017-09-07 at 21.08.04

Kompaktné a ľahké telo

Fujifilm mierne pozmenil dizajn pôvodnej X-E2 (ďalej len "X-E2") z roku 2013 a vytvoril najkompaktnejší a najľahší model v rámci mirrorless X fotoaparátov s hľadáčikom. Kompaktné rozmery ho robia perfektným spoločníkom pre každodenné použitie a cestovanie. Horná časť fotoaparátu je vybavená dvoma otočnými ovládačmi (rýchlosť uzávierky a expozičná kompenzácia). Ovládače sú vyfrézované z hliníka a v možnostiach kompenzácie expozície pribudla teraz poloha C, ktorá umožňuje kompenzáciu až do ±5 EV v 1/3 krokoch. Model X-E3 je tiež vybavený prepínačom do plne automatického režimu - Advanced SR Auto, kde fotoaparát sám zvolí optimálne nastavenie pre danú scénu.

 

Vynikajúca kvalita obrazu, rýchla odozva a vylepšený tracking AF

X-E3 je vybavený snímačom X-TransTM CMOS III s rozlíšením 24,3 megapixelov a procesorom X-Processor Pro s vynikajúcou kvalitou obrazu a rýchlou odozvou. X-E3 je má zväčšenú oblasť fázovej detekcie a aktualizovaný algoritmus s rýchlejším AF (už od 0,06s) 3. Fotoaparát má kontinuálne snímanie s rozlíšením 5 snímok za sekundu, rýchlosť štartu 0,4 s, oneskorenie 0,050 s. a interval snímania 0,25 s. Vďaka novo vyvinutému algoritmu je X-E3 schopný sledovať pohyblivé objekty dvakrát rýchlejšie ako predchádzajúce modely 5. Okrem toho je schopný sledovať pohybujúce sa objekty už polovičnej veľkosti ako predtým.

 

Rozšírenie o možnosť Bluetooth® bezdrôtovej komunikácie

Ide o prvý fotoaparát série X, ktorý ponúka funkciu Bluetooth®. Spárujte ho so zariadením smartphone alebo tabletom pred fotografovaním a jednoducho prenášajte snímky do zariadenia smartphone alebo tabletu pomocou aplikácie  "FUJIFILM Camera Remote.”

 

Dotykový LCD monitor

LCD monitor má dotykový displej s rozlíšením 1,04M a uhlopriečkou 3,0 inch. Displej umožňuje použitie v týchto režimoch snímania a prehrávania:

< Fotografovanie >

Focus Area Selection: Presúvanie ostriaceho bodu na zvolenú pozíciu poklepaním na LCD monitor.

Touch Shot: Dotykom je možné zaostriť na konkrétny bod, a potom exponovať záber.

< Prehliadanie >

Swipe Movement : Presúvaním prsta po obrazovke sa dá listovať medzi zábermi.

Double-Tap Enlargement: Dvojitým poklepaním na obrazovku maximálne zväčšíte obraz, ktorý bude centrovaný na aktívny bod zaostrenia.

Drag: Pri zväčšení sa pohybom prsta po obrazovke pohybuje po ploche záberu.

Pinch out: Pomocou dvoch prstov je možné priblížiť a zväčšiť obraz.

Pinch in: Pri zväčšenom zábere je možné dvomi prstami zmenšovať záber až na úroveň indexového zobrazenia posledných 9 záberov.

・Dotykový displej je možné deaktivovať vypnutím v ponuke menu.

Fujifilm-X-E3_Silver_Back

Dotykové funkcie je možné nadefinovať aj na posun prsta v smere hore, dolu, doprava a doľava a každému pohybu je možné priradiť predvolenú funkciu. Funkčné tlačidlá sú použiteľné aj pri požívaní hľadáčika.

 

4K video

X-E3 dokáže zaznamenávať video v rozlíšení Full HD aj 4K aj s použitím režimov filmovej simulácie. Obraz  nahrávaného videa môžete sledovať aj na externom monitore pripojenom cez port HDMI a na nahrávanie zvuku sa dá použiť externý mikrofón.

 

Dostupných už je 25 objektívov FUJINON

Náš sortiment objektívov XF teraz obsahuje 25 kvalitných objektívov (po dnešnom oznámení makro objektívu FUJINON XF80mmF2.8 R LM OIS WR). Súčasná ponuka sa pohybuje od ultra širokouhlého po super-teleobjektív vrátane 5 päť prime objektívov s vysokou svetelnosťou. Voliteľné príslušenstvo, ako napríklad adaptéry a makro predsádky ďalej rozširujú fotografický potenciál.

 

Prémiové príslušenstvo
・ Kožené púzdro「BLC-XE3」
・ Hand Grip「MHG-XE3」

 

1 X-Trans je registrovanou značkou FUJIFILM.

2 Bluetooth® známka a logá sú registrované ochranné známky vo vlastníctve spoločnosti Bluetooth SIG, Inc. a akékoľvek používanie týchto značiek spoločnosťou FUJIFILM Corporation je na základe licencie.

3 FUJIFILM výskum založený na smernici CIPA s použitím X-E3 a FUJINON XF16-55mmF2.8 R LM WR objektívu.

4 MF režim

5 FUJIFILM X modely s X-TransTM CMOS III snímačom a X-Processor Pro ku septembru 2017.