O nás

 

Sme česko-slovenská dvojica, Lukáš a Romana Marie, ktorá sa rozhodla založiť nielen e-shop Fujista.sk, aby vám sprostredkovala predaj výnimočnej fotografickej techniky, ktorou sú práve fotoaparáty značky Fujifilm.

 

Pre Fujistov od Fujistov!

 

Na túto techniku ​​obaja fotíme už niekoľko rokov. Stala sa pre nás symbolom maximálneho fotografického komfortu. Nikdy by sme si nepomysleli, že toto povieme, ale "Fujiny" sa stali neoddeliteľnou súčasťou nášho života vďaka svojmu "ľudskému feelingu" a nepopierateľne špičkovým parametrom. Tieto foťáky nám dávajú možnosť fotiť v zhoršených svetelných podmienkach, pretože nám dovolí ísť veľmi vysoko v hodnotách ISO, ponúkajú ohromujúci dynamický rozsah, obrazovú ostrosť, dizajn, prvotriedne objektívy (Fujifilm optika je využívaná i spoločnosťou Hasselblad) a ľahkosť. Verte nám, že sa práve ona ľahkosť stala jedným z hlavných dôvodov nášho prechodu k tejto značke. Fotiť s ľahkosťou a naľahko je snom každého fotografa, ktorý bol zvyknutý so sebou dlhé roky ťahať ťažkú ​​foto výbavu. Bolo tomu tak v časoch, keď DSLR bolo dogma. Tie časy sú preč a bezzrkadlovky teraz vládnu svetu. A tak nám nezostáva než povedať "Pridajte sa k nám, staňte sa Fujistom a poďte s dobou, pretože neexistuje žáner, ktorý by tieto foťáky nezvládli vyfotiť!".

 

Fotografi fotografom.

 

Pretože sme fotografi, vieme presne, po čom fotograf túži, a tak sme vám to chceli zabezpečiť. Sľubujeme vám, že tu budeme pre vás. Zodpovieme vaše otázky a pomôžeme vám vybrať najvhodnejšiu fotografickú techniku. Ak ste úplný začiatočník, či už ako fotograf či len ako Fujista, máte možnosť sa s nami zadarmo naučiť ovládať svoj nový prístroj. Stačí sa prihlásiť na náš workshop.

 

Kto sme?

 

Aby ste si boli istí tým, že ste si pre svoj nákup vybrali ten najlepší e-shop, dovoľte nám, aby sme vám napísali niečo málo o sebe.


Lukáš Trefilík je od roku 2016 slovenským Fujifilm X-Photographerom. Jeho hlavným žánrom je "fine art nude" a svadobná fotografia. Lukáš je tiež lektorom glamour fotografických workshopov, ktoré organizuje česká a slovenská pobočka spoločnosti Fujifilm, s ktorými úzko spolupracuje. Aktuálne fotografuje na fotoaparát Fujifilm X-T2, pretože mu maximálne vyhovuje jeho živý real-time hľadáčik, rýchlosť, odozva, podanie farieb a ergonómia. Jeho obľúbeným objektívom je XF 56 mm F1.2, u ktorého rád využíva perfektnej svetelnosti a objektív XF 35 mm F1.4, ktorý mu ponúka všestrannú univerzálnosť vo forme kompaktnosti, ohniska a to všetko za požiadavky maximálnej obrazovej kvality.

 O nás Luky

 

Romana Marie Jokelová bola tri roky marketingovou manažérkou českej pobočky spoločnosti Fujifilm. V Českej republike vybudovala komunitu, na ktorej základoch tento brand stojí dodnes. Je redaktorkou píšucou rozhovory s českými a slovenskými fotografmi, pomáha budovať české fotografické a umelecké brandy a je lektorkou kurzov "Marketing pre fotografov". Venuje sa reportážnemu portrétu - najviac ju bavia tanečné a koncertné fotografie. Fotí na Fujifilm X-T2, ktorý používa najčastejšie s objektívmi XF 14 mm F2.8, XF 35 mm F2.0 a XF 90 mm F2.0. Posledný spomínaný objektív si obľúbila vďaka jeho kresbe a rýchlosti AF aj za zlých svetelných podmienok. Na cestách nedá dopustiť na najnovší prírastok do Fujifilm rodiny, fotoaparát X100F.

 O nás Romana

 

Ak chcete mať prehľad o našich novinkách, sledujte náš Facebook, Instagram alebo sa pridajte do našej Facebookovej skupiny Som Fujista, kde s nami môžete zdieľať svoje fotografie a riešiť akékoľvek otázky.