Značka: VFFOTO

ND filter VFFOTO VND 2x-32x 72 mm

Neohodnotené
€137 €114,17 bez DPH
Dodanie do: 2 - 5 dní

ND (neutral density - neutrálny šedý) filter slúži k redukcii svetla všetkých vlnových dĺžok (farieb). Použitím ND filtra môže fotograf predlžovať expozičný čas a meniť veľkosť clony podľa svojich priorít a mať tak väčšiu kontrolu nad dĺžkou expozície aj pri extrémnych podmienkach (more, hory, sneh). Lacné ND filtre však neredukujú intenzitu svetla všetkých vlnových dĺžok rovnomerne, čo môže spôsobovať farebné vady snímky.

Popri bežných ND filtrov s jedným sklom s daným faktorom stmavenia možno použiť aj tzv. variabilné filtre, ktorých konštrukcia je tvorená dvoma proti sebe otočenými polarizačnými filtrami. Intenzita efektu sa nastavuje ich vzájemným nastavením vo vymedzenom rozsahu, deje se tak otáčaním pohyblivé časti filtra. Intenzita využiteľného stmavenia filtra sa mení s ohniskom objektívu. S rastúcou ohniskovou dĺžkou objektívu rastie aj intenzita využiteľného stmavenia (viď. tabulka nižšie). Tento filter je možné použiť nielen pre fotografovanie krajiny, ale aj pre portrétnu fotografiu. Bez tohto filtra sa nezaobíde rad filmárov.

Kategória: VFFOTO - ND FILTRE

Variabilné ND filtre VFFOTO radu PREMIUM SERIES sú vyvinuté a dizajnované v Českej republike, tu sú aj kompletované, výroba komponentov prebieha v Číne. Sú vybavené nielen 14-timi antireflexnými vrstvami (7 na každej strane), ale aj novými 3+3 nanovrstvami s najpokročilejšími funkciami. K výrobe variabilných filtrov je použitá špičková polarizačná fólia japonskej firmy Nitto a prvotriedne optické sklo Schott B270. ND filtre tejto série sú špeciálne určené pre digitálne fotoaparáty, možno ich ale použiť aj na klasické kinofilmové zrkadlovky.

variabilný ND filter 2-32x VFFOTO PS 72 mm:
 názov filtra variabilný ND filter 2-32x VFFOTO PS 72 mm
 použité sklo optické sklo Schott B270
 plošné utesnenie polarizačné fólie áno
 stranové utesnenie polarizačné fólie áno
 čierna obruba skla áno
 farebný posun malý, okolo 500 K (môže sa meniť s intenzítou stmavenia)
 hrúbka všetkých skiel (4) celkom 2,5 mm +/- 0,2 mm
 výška rámčeka po zaskrutkovaniu 5,9 mm - slim
 materiál rámčeka hliníková zliatina
 počet antireflexných vrstiev 14 (7+7)
 nanovrstvy áno
 - zvýšená odolnosť proti poškriabaniu áno
 - vodeodolnosť áno
 - zvýšená odolnosť proti mastnote áno
 - ľahšie čistenie  áno
 - váha filtra 38 g
 použitie bežnej krytky áno
 predný závit áno
 predĺženie času o 2-5 EV (platí pre ohnisko cca 35 mm), max. 9 EV
 priepustnosť svetla 50-3,125 % (platí pre ohnisko cca 35 mm), min. 0,049 %
 HD kvalita áno