Tip
Značka: FUJIFILM

Fujinon XF 56 mm F1.2

Neohodnotené
€999 €832,50 bez DPH
Dodanie do: 1-3 dní

Svetelný objektív, ktorý sa svojím ohniskom hodí predovšetkým portrétnym fotografom. Konštrukcia objektívu je na veľmi vysokej úrovni. Už pri prvom kontakte s objektívom zistíte, že ide o pvenú kovovú konštrukciu s poriadnou optikou. Vďaka svojej nízkej clone F1.2 má nádherný bokeh rozostreného pozadia.

Kategória: Pevné objektívy
Konštrukcia objektívu: 11 členov / 8 skupín
Dĺžka objektívu: 70 mm
Počet lamiel clony: 7
Minimálna zaostrovacia vzdialenosť: 70 cm
Hmotnosť: 405 g
Tesnenie (prach/vlhkosť): Nie
Ocenenia: EISA
Priemer závitu filtra: 62 mm

Objektív má vynikajúcu kresbu už pri maximálne otvorenej clone. Každý, kto si tento objektív kúpi, ho bude určite veľmi rád využívať s maximálne otvorenou clonou. Zaostrovanie priebieha vnútri objektívu, čo znamená, že sa predná šošovka nevysúva ani neotáča. Na objektíve nájdete dva prstence, jeden na ovládanie clony a druhý na ručné ostrenie. Prstenec, ktorý slúži pre clonu, sa ovláda veľmi jednoducho a umožňuje rýchle zmeny clony. Objektív poskytuje mimoriadne rozlíšenie vďaka špeciálnym optickým členom (2x ED a 1x asférický člen), ktoré sa nachádzajú v optickej konštrukcii (11 prvkov v 8 skupinách). Asférický člen s obojstrannou úpravou sa používa na riadenie sférickej a chromatickej aberácie, ED členy vynikajú extrémne nízkym rozptylom svetla a ďalšie štyri prvky majú konvexný povrch pre zaistenie vynikajúceho svetelného pokrytia, a to dokonca aj pri úplnom odclonení.

Fujinon XF56mm Review

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie