Akcia
Značka: FUJIFILM

Fujinon XF 14 mm F2.8 R

Neohodnotené
€949 €790,83 bez DPH
Dodanie do: 1-3 dní

Najširšie základné sklo od Fujifilmu vám ponúkne vynikajúcu obrazovú kvalitu, pohotovosť a dobrú svetelnosť. Aj keď mávajú širokouhlé objektívy tendenciu skresľovať, pokročilá optická konštrukcia tohto objektívu zaisťuje perfektné rozlíšenie obrazu aj v rohoch objektívu. Difrakciu tak nie je potrebné kompenzovať digitálnou korekciou. Objektív je ideálny na fotografovanie krajiny a architektúry.

Kategória: Pevné objektívy
Konštrukcia objektívu: 8 členov / 7 skupín
Dĺžka objektívu: 58 mm
Počet lamiel clony: 7
Minimálna zaostrovacia vzdialenosť: 18 cm
Hmotnosť: 235 g
Tesnenie (prach/vlhkosť): Nie
Ocenenia: DP Review Gold
Priemer závitu filtra: 58 mm

Vďaka krátkej minimálnej zaostrovacej vzdialenosti 18 cm je objektív schopný účinne rozostriť pozadie a vytvoriť tak dojem perspektívy, charakteristickej pre širokouhlé objektívy. Objektív má krátku zadnú ohniskovú vzdialenosť, čím zabraňuje vzniku vinetácie. Obraz je zreteľný a jasný vo všetkých rohoch snímky. Skreslenie obrazu a chromatická aberácia sú potlačené na minimum.

Konštrukciu objektívu tvorí 10 optických členov v 7 skupinách, vrátane 2 asférických členov a 3 členov s extra nízkym rozptylom. Clona pozostáva zo siedmich lamiel. Na tele objektívu nájdeme stupnice vzdialenosti a hĺbky ostrosti, takže je vhodný pre celý rad fotografických techník, napríklad predbežné  zaostrenie. Tradičným a vysoko oceňovaným prvkom základných objektívov Fujifilm je clonový krúžok umiestnený priamo na objektíve.  

Minimálna ohnisková vzdialenosť 14 mm
Maximálna ohnisková vzdialenosť 14 mm
Svetelnosť pevného objektívu 2.8
Maximálna clona 22
Vhodný pre formát snímača APS-C
Typ bajonetu Fujifilm X-mount
Priemer filtra 58 mm

Introducing the FUJINON XF 14 mm F2.8 R lens