Fujinon XF 80 mm F2.8 R LM OIS WR Macro

Neohodnotené
€1 299 €1 082,50 bez DPH
Skladom (1 ks)

Fujifilm XF 80 mm F2.8 R LM OIS WR MACRO je kvalitný stabilizovaný teleobjektív, ktorý je utesnený voči nepriazniam počasia a poskytuje ostrý obraz s kvalitnou kresbou v celom rozsahu clony. Objektív poteší kvalitným kovovým spracovaním. Na tele nájdete prstenec manuálneho ovládania clony. Objektív je utesnený voči prachu a striekajúcej vode. Veľký a široký prstenec na ostrenie je príjemný na dotyk a má plynulý chod. Je ideálny pre detailné fotografovanie počas svadobných príprav alebo fotografovanie produktov, a s ktorým sa už sa nemusíte báť neostrých fotografií!

Kategória: Pevné objektívy
Konštrukcia objektívu: 16 členov / 12 skupín
Dĺžka objektívu: 130 mm
Počet lamiel clony: 9 (kruhový bokeh)
Minimálna zaostrovacia vzdialenosť: 25 cm
Hmotnosť: 750 g
Tesnenie (prach/vlhkosť): Áno
Priemer závitu filtra: 62 mm
Stabilizácia objektívu: Áno

Snímky sú ostré ako britva aj pri celkom odclonenom objektíve. Benefitom je jeho zmysel pre detaily a ich vykreslenie. Snímkam nechýbajú drobné detaily a perfektný kontrast. Aj v protisvetle ním dokážete zachytiť veľmi čistý obraz bez odleskov, chromatickej aberácie, vinetácie či iných optických chýb. Rozhodujúcim arugmentom je jeho optická stabilizácia, ktorú oceníte pri snímaní veľmi blízkych objektov. 

Objektív ponúka fokálnu vzdialenosť ekvivalentnú 122 mm (na 35 mm formáte), maximálnu clonu F2,8 a 1.0x faktor zväčšenia ako prvý objektív v rade X. Tento objektív je vďaka vysokému rozlíšeniu, rýchlemu zaostreniu a svojmu bokehu ideálny na fotografovanie kvetov a prírody. Použite tento objektív s jedinečnými simuláciami filmov vo fotoaparátoch Fujifilm, ako napríklad Velvia, a docieľte skutočne skvostné zábery.

Fujinon XF 80 mm umožňuje fotografovanie z ruky vďaka systému optickej stabilizácie obrazu, ktorý potláča nežiadúce rozmazanie záberov. Objektív je vybavený rýchlym a tichým systémom automatického zaostrovania za použitia lineárnych motorov. Vonkajší vzhľad je luxusný, no robustný, a poskytuje pocit prémiového výrobku. Clona a zaostrovacie krúžky boli navrhnuté tak, aby boli pohodlné a jednoducho sa používali. Objektív je odolný voči poveternostným podmienkam a prachu a dokáže fungovať v teplotách do –10°C, takže je vhodný na používanie pri fotografovaní v rôznych exteriérových podmienkach. Na predný prvok objektívu je nanesená fluórová vrstva, ktorá odpudzuje vodu a nečistoty a ešte viac zlepšuje spoľahlivosť objektívu.