Značka: FUJIFILM

Fujinon XF 8-16 mm F2.8 R LM WR

Neohodnotené
€1 999 €1 665,83 bez DPH
Dodanie do: 2 - 5 dní (1 ks)

FUJIFILM XF 8-16MM F2,8 R LM WR Nový ultra širokouhly zoomobjektív s vysokou svetelnosťou f2,8 od spoločnosti Fujifilm, je perfektnou voľbou pre fotografovanie krajiny, architektúry, interiérové fotografie či dokonca astro fotografie.

Kategória: OBJEKTÍVY
Záruka: 2 roky

Fujinon XF8-16 mm F2.8 R LM WR

FUJIFILM XF 8-16MM F2,8 R LM WR Nový ultra širokouhly zoomobjektív s vysokou svetelnosťou f2,8 od spoločnosti Fujifilm, je perfektnou voľbou pre fotografovanie krajiny, architektúry, interiérové fotografie či dokonca astro fotografie. Označenie WR znamená, že objektív je utesnený a odolný voči nepriaznivému počasiu. Objektív FUJINON XF8-16mmF2.8 R LM WR dokáže využiť plnú schopnosť senzora FUJIFILM X-Trans CMOS a dosiahnuť tak vynikajúcu ostrosť aj vtedy, keď je clona plne otvorená. Telo objektívu je ľahké, ale robustné a zároveň je odolné proti prachu, vlhkosti a nízkym teplotám až do -10°C, čo je pre profesionálnych fotografov mimoriadne dôležité.

Ultra širokouhlý objektív s konštantnou maximálnou clonou F2.8

 

S cieľom poskytnúť ultra-široký záber pri konštantnej maximálnej clona F2.8, tento objektív používa pôsobivých 20 prvkov v 13 skupinách. Patria sem štyri asférické šošovky, prvky na ovládanie skreslenia a sférickej aberácie a šesť prvkov ED, vrátane troch super ED prvkov na kontrolu bočnej chromatickej aberácie.

Mechanizmus pre korekciu skreslenia obrazového poľa

 

Na korekciu skreslenia obrazového poľa, ktoré sa prejavuje pri ultra širokouhlých objektoch, je tento objektív vybavený korekčným prvkom, ktorý sa prispôsobuje podľa polohy zoomu, aby sa dosiahla ostrosť od okraja po okraj.

Tichý a rýchly autofokus

 

Objektív používa lineárne motory na automatické zaostrovanie na dosiahnutie tichého a ultra rýchleho AF.

 

Dvojitý nano-GI povlak

 

Povrch dvoch predných prvkov šošoviek je ošetrený povlakom Nano-GI, ktorý eliminuje odlesky spôsobené šikmým svetlom a zaručuje čistý obraz.

Pokročilá konštrukcia odolávajúca rôznym podmienkam

 

Tubus je utesnený na 11 miestach, aby objektív odolal prachu, vlhkosti a nízkych teplotách až do -10 stupňov Celzia. Predný prvok objektívu je potiahnutý fluórom, aby odpudil vodu a nečistoty, čo prináša mimoriadnu odolnosť, aby sa objektív mohol používať aj v náročnejších podmienkach.

Príslušenstvo

 

Ultra širokouhlý objektív má vyčnievajúci predný člen a nemôže byť vybavený bežným krytom objektívu. Predná krytka objektívu FLCP-8-16 je špeciálne navrhnutá pre tento objektív a bude uvedená na trh súčasne s objektívom.