Tip
Značka: FUJIFILM

Fujinon XF 50-140MM F2.8 R LM OIS WR + telekonvertor XF 1.4x TC WR

Neohodnotené
€1 799 €1 499,17 bez DPH
Dodanie do: 1-3 dní

Tento objektív, odolný voči počasiu, je veľmi obľúbený medzi fotografmi po celom svete. Oceňujú ho športoví aj reportážni fotografi, vrátane krajinárov, ktorí potrebujú zoomové sklo s vynikajúcou svetelnosťou. Tento objektív je robustnou kombináciou kovu a skla. Automatické ostrenie je rýchle a príjemne tiché. Objektív má skutočne skvelú optickú stabilizáciu s účinnosťou až 5EV. Objektív je pekne ostrý už pri plno otvorenej clone a predovšetkým pri dlhších ohniskách. Navyše má veľmi príjemný bokeh. Čo sa týka kresby, určite by sme ju dokázali porovnať s kvalitou XF 90 mm.

Kategória: OBJEKTÍVY
Konštrukcia objektívu: 23 členov / 16 skupín
Dĺžka objektívu: 176 mm
Počet lamiel clony: 7
Minimálna zaostrovacia vzdialenosť: 100 cm
Optická stabilizácia: ÁNO
Hmotnosť: 995 g
Tesnenie (prach/vlhkosť): ÁNO
Priemer závitu filtra: 72 mm

Objektív ponúka najčastejšie používané ohniskové vzdialenosti teleobjektívov, ktoré zodpovedajú hodnotám 76 mm až 214 mm (ekvivalent 35mm filmu), s maximálnym odclonením F2.8. Obsahuje najmodernejšiu technológiu, vrátane odolnosti proti preniknutiu prachu a vody a proti nízkym teplotám, trojitý lineárny motor a špičkovú technológiu stabilizácie obrazu vo svojej triede, takže s ním nezmeškáte žiadny záber. Pri tomto objektíve sa nám páčilo, že jeho zoomový prstenec je pogumovaný a otáča sa ním veľmi hladko. Clonový krúžok má trošku ťažší chod, čo je príjemná vlastnosť, vďaka ktorej si nebudete omylom meniť clonu.

Počasie a prachu odolný telekonvertor Fujifilm XF 1.4x TC WR je určený pre objektívy s X bajonetom, ktorého úlohou je zväčšiť ohniskovú vzdialenosť inštalovaného objektívu až 1,4x.

Výkonný telekonvertor FUJINON XF 1,4x TC WR zväčšuje ohniskovú vzdialenosť inštalovaného objektívu až 1,4-krát. Aj keď sa po namontovaní telekonvertora hodnota clony zvyšuje o jeden krok, jeho dokonale navrhnutá optika skladajúci sa zo 7 členov v 3 skupinách si zachováva optickú výkonnosť prvého objektívu. Vďaka homogénny konštrukcii je telekonvertor nasadený na kompatibilný objektív odolný voči poveternostným podmienkam, prachu a mrazu až do -10 °C. Vďaka tomu ho môžeme používať bez problémov pod holým nebom spoločne s telom fotoaparátu FUJIFILM X-T2 a objektívmiXF 50-140 mm F2.8 R LM OIS WR a XF 100-400 mm F4.5-5.6 R LM OIS WR.

Why is the XF 50-140 mm Lens So Good?