Značka: FUJIFILM

Fujinon telekonvertor XF 2.0x TC WR

Neohodnotené
€449 €374,17 bez DPH
Dodanie do: 1-3 dní

Fujinon XF 2.0x TC WR je skutočně vynímočný telekonvertor s vynikajúcou optickou kvalitou a so zvýšenou odolnosťou proti poveternostným vplyvom a prachu. Jeho funkčnosť je zabezpečená aj v teplotách -10 °C. Bez váhania ho tak možno použiť v náročných podmienkach s odolnými telami fotoaparátov X-T2 a X-Pro2 a objektívy XF 50-140 mm F2.8 R LM OIS WR a XF 100-400 mm F4.5-5.6 R LM OIS WR.

 

Kategória: Telekonvertory, predsádky, chytré redukcia
Konfigurácia objektívu: 9 členov / 5 skupín
Ohnisková vzdialenosť: 2x v porovnaní s pôvodným objektívom
Maximálna clona: 2 kroky viacej
Minimálna clona: 2 kroky viacej
Zaostrovací rozsah: Viac menej rovnaký ako v pôvodnom objektívu

Vysoká kvalita optiky zachováva vlastnosti pôvodného objektívu

Konštrukcia 9 členov v 5 skupinách zachováva vlastnosti pôvodného objektívu. Vďaka návrhu respektujícímu charakteristiky pôvodného objektívu sa dosiahlo skvelého potlačenie aberácie. Pokiaľ je použitý telekonvertor, dochádza k zmene svetelnosti o dve clonové čísla a fotoaparát zobrazuje a zaznamenáva reálne údaje o clone a ohniskovej vzdialenosti.

Automatické zaostrovanie

Pri použití dvojnásobného telekonvertora v kombinácii s objektívom XF 50-140 mm F2.8 R LM OIS WR je plne funkčný autofokus s fázovou detekciou. Pri použití dvojnásobného telekonvertora v kombinácii s objektívom XF 100-400 mm F4.5-5.6 R LM OIS WR je plne funkčný autofokus s detekciou kontrastu. Presné zaostrenie u najdlhších ohniskových vzdialeností s malou hĺbkou ostrosti možno zabezpečiť s pomocou obrazového snímača, a to vďaka funkcii živého náhľadu.

Optická stabilizácia obrazu

Optická stabilizácia obrazu v tele fotoaparátu nie je použitím telekonvertora ovplyvnená.

Odolnosť voči poveternostným vplyvom a prachu a funkčnosť pri -10 °C

Spojenie telekonvertora s odolnými telami, ako je digitálny bezzrkadlovky FUJIFILM X-T2 a X-Pro2, as objektívy FUJINON XF 50-140 mm F2.8 R LM OIS WR a FUJINON XF 100-400 mm F4.5-5.6 R LM OIS WR neovplyvňuje odolnosť voči poveternostným vplyvom celej sústavy.

Vysoko kvalitný a štýlový dizajn

Pri návrhu vysoko kvalitné kovové konštrukcie nového telekonvertora sa uplatnil štýl radu Fujifilm X. Pri nasadení na kompatibilné objektív FUJINON pôsobí oba prvky optickej sústavy ako jeden objektív.

 

Maximálne zväčšenie 2x v porovnaní s pôvodným objektívom
Vonkajšie rozmery: priemer x dĺžka (vzdialenosť od príruby bajonetu objektívu) cca 58x30,2 mm
Hmotnosť (bez záslepiek) cca 170 g
prenos ostrenie plne automatický
Predĺženie ohniskovej vzdialenosti  2x