Značka: FUJIFILM

Fujifilm X100F, strieborný

Neohodnotené
€899 €1 399 Zľava 36 % €749,17 bez DPH
Vypredané

Keď sa nám tento fotoaparát dostal prvý krát do ruky, okamžite  sme vedeli, že si ho zamiluje každý, kto potrebuje mať rýchly a kompaktný prístroj, ktorý budete môcť mať stále pri sebe. Štvrtá generácia tohto fotoaparátu potvrdila jeho povestnú kvalitu. Vďaka  najnovšiemu snímaču X-Trans CMOS III, formátu APS-C s rozlíšením 24.3 MPX, a X-Procesoru PRO budete s X100F vytvárať  fotografie, ktoré vám zaručene vyrazia dych. Ohromujúca kresba, zmysel pre detail, farebnosť a dynamický rozsah pôsobí tak dokonale, ako by bola výsledná fotografia potiahnutá tenkým filmom saténu. Teraz zostanú vaše cestovateľské a portrétne snímky dokonale živé.

Kategória: X100
Formát snímača: APS-C
Rozlíšenie: 24,3 Mpx
Typ snímača: CMOS
Veľkosť snímača (mm): 23,6x15,6
Obrazový procesor: X-Processor Pro
ISO - minimálna citlivosť:: 100
ISO - maximálna citlivosť:: 51200
Typ uzávierky: Mechanická a elektronická
Najdlhší expozičný čas: 30
Najkratší expozičný čas: 1/32000

X100F strip

Nekompromisnou výhodou tohto porkočilého kompaktu s pevným objektívom je unikátny rozšírený hybridný hľadáčik. Tento hľadáčik Vám umožní kombinovať prácu s elektronickým, ako aj optickým hľadáčikom, teda fotografovať za akýchkoľvek svetelných podmienok alebo si vybrať režim, ktorý vám sadne.

Elektronický hľadáčik pokrýva celú fotografovanú scénu, čo využije pri napríklad pri akčnom fotení. Zároveň vám zobrazí všetky expozičné hodnoty, ktoré máte na fotoaparáte nastavené v momente snímania, a tak vám umožní mať snímok plnohodnotne pod kontrolou. V elektronickom hľadáčiku môžete prechádzať odfotené snímky, ako aj menu a jeho nastavenia. Možnosť mať hľadáčik neustále u oka sa môže zdať ako nepodstatná, ale verte, že toto oceníte v momente, kedy budete fotiť reportáž, alebo  fotografovať zábery, u ktorých budete potrebovať zmeniť nastavenie, ale zároveň byť maximálne pohotový. Tou úplne najväčšou výhodou elektronického hľadáčiku je jeho schopnosť zobraziť vám reálny náhľad snímanej scény, teda vidíte to, čo bude na výslednej fotografii. Nestane sa to, že by bola nechcene podexponovaná alebo naopak preexponovaná. Vždy bude presne taká, ako ju budete chcieť odfotiť. Táto možnosť maximálnej kontroly nad výsledným snímkom vám dá skutočnú slobodu a minimalizuje počet snímkov, predtým, odsúdených na výmaz. Optický hľadáčik sa vám bude hodiť vo chvíli, kedy budete potrebovať predvídať zmenu scény, nakoľko vám zobrazí aj scénu mimo dosah objektívu, a tak máte možnosť zachytiť zábery, ktorých by ste si inak vôbec nevšimli.

Ďalším benefitom tohto fotoaparátu je jeho vysokorýchlostný obrazový procesor X-Processor Pro, ktorý vám umožní zachytiť snímky i videá s vysokou citlivosťou ISO a nízkou hladinou šumu. Verte, že sa vďaka “Fujinám”, predovšetkým tým s najnovším procesorom, už nikdy nebudete musieť stresovať použitím vyšších hodnôt ISO. Väčšina používateľov fotoaparátov Fujifilm dokonca v značnej miere využíva možnosť automatického nastavenia ISO, ktorá priamo stráži optimálne expozičné hodnoty za nich. Pokiaľ fotoaparát vyhodnotí, napríklad, hodnotu ISO 3600, nemusí sa fotograf obávať rušivej zrnitosti jeho snímku. Fakt, že vám pre dobrú fotku stačí postrážiť si len hodnoty času a clony je, takpovediac, na nezaplatenie.

Pokiaľ túžite po tzv. univerzálnom fotoaparáte, tak ste natrafili na ten najlepší. S objektívom s pevnou ohniskovou vzidalenosťou 23 mm (ekvivalent 35 mm formátu) sa X100F stáva skvelým spoločníkom pre každú príležitosť. Toto ohnisko Vám totiž, pokiaľ nemáte problém používať nohy, dovolí odfotiť skutočne všetko. Zvládne portrét, krajinu, street, ale aj reportáž. Ak by vám náhodou pevné 35 mm (po prepočte) ohnisko nestačilo, máte možnosť si k tomuto modelu dokúpiť aj širokoúhlu, 28 mm, predsádku ako aj 50 mm telepredsádku. 

Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac o možnostiach videa, alebo širších technickým špecifikáciach tohto modelu, pokračujte v čítaní aj naďalej. Pokiaľ vás fotoaparát ohromil svojimi vyššie uvedenými vlastnosťami, bude vám postačovať už len nasledovný sumár: Tento fotoaparát je skutočne rýchly. Ostrí perfektne a rýhlo sa  zapne. Ste teda pripravený fotiť okamžite. Jeho rýchlosť ale nie je daná len softvérom, ale vďaka ovládacím prvkom, ktoré boli navrhnuté pre intuitívne nastavenie, sa stanete majstrom grifov. Možnosť mať všetky dôležité voliče, ako je čas, ISO a korekcia expozície, na tele fotoaparátu vám bude po čase pripadať ako božský sen. Čerešničkou na fotoaparáte je snáď už len to, že si clonu nastavujete priamo na objektíve.

Potrebujete snáď ešte viacej argumentov?!

Specky II

Ideálny prístroj pre akčné fotenie

Model X100F má dokonalú odozvu. Naštartuje sa za 0,5 s, interval fotografovania je 0,2 s. oneskorenie uzávierky 0,01 s a najrýchlejší autofokus 0,08 s zaručí fotografovi fotiť presne to, čo fotiť zamýšľal. 

Počet zaostrovacích bodov bol značne zvýšený na 91, 40% plochy snímky je pokrytej pixelmi pre AF s fázovou detekciou, ktoré tvoria oblasť pre rýchlu a presnú fázovú detekciu pri použití pri najrôznejších scénach.

Super hybridný hľadáčik

Nastaviteľné zväčšenie elektronického diaľkomera zvyšuje presnosť pri kontrole ostrenia. Takto vylepšený hľadáčik zjednodušuje fotografovi zacielenie a ručné ostrenie.

V režime elektronického diaľkomera (ERF) hľadáčik EVF zľahčuje presné ostrenie pomocou funkcie zvýraznenia zaostrenia a digitálneho delenia obrazu, dokonca aj v režime OVF. V malom okienku EVF sa môže zobrazovať 100% zorného poľa alebo zväčšený obraz. V okienku EVF môže fotograf tiež kontrolovať expozíciu a vyváženie bielej. OVF má nulové oneskorenie a dokonale ostrý obraz. 

Hľadáčik ponúka automatickú korekciu paralaxy v reálnom čase; paralaxa je medzera medzi teoretickým a skutočným okrajom snímky pri fotografovaní nablízko. Táto funkcia korekcie paralaxy uľahčuje v reálnom čase zacielenie a ostrenie v režime ručného ostrenia.

Počet snímok za sekundu bol u EVF zvýšený na 60 fps. Táto vysoká frekvencia ostáva zachovaná aj pri slabom osvetlení, čo zjednodušuje zacielenie pri fotografovaní v noci a pod.

Intuitívne a praktické ovládanie

Medzi nové prvky modelu X100F patrí integrovaný volič ISO, ktorý je zabudovaný do voliča času expozície, ktorý pripomína filmové fotoaparáty, páčka ostrenia, ktorá umožňuje okamžite presúvať oblasť zaostrenia bez toho, aby musel fotograf vzdialiť oko od hľadáčika a poloha „C“ pre korekciu expozície v rozsahu ±5.  Väčšina ovládacích tlačidiel a voličov sa nachádza na pravej strane, aby bolo možné stále držať pevne fotoaparát a pritom meniť jeho nastavenia.

Prístroj bol doplnený o úplne tichú elektronickú spúšť, ktorá je schopná dosiahnuť čas expozície 1/32 000 s. Pri jasnom osvetlení si dokážete s otvorenou clonou zaobstarať snímky s malou hĺbkou ostrosti aj na snehu alebo na pláži pod bezoblačnou oblohou. Fotoaparát nemá žiadne mechanicky ovládané časti, čo uľahčuje fotografovanie momentiek zvierat alebo spiacich detí.

Rozšírený záznam Full HD videa

Na výber je šesť nastavení počtu snímok za sekundu: 59,94p / 50p / 29,97p / 25p / 24p / 23,98p.

Obľúbené režimy simulácie filmu je možné používať aj na videá.

Počas nahrávania videa je možné použiť ručnú expozíciu, zmeniť clonu, čas expozície a citlivosť ISO a nahrávať tak video, ktoré je nastavené podľa želania užívateľa.  

Funkcia Inteligentný hybridný AF, ktorá podľa scény prepína medzi AF s fázovou detekciou a kontrastným AF, funguje aj pri zázname videa a zaisťuje rýchle a presné ostrenie. Podporované je aj ručné ostrenie.

Funkcia „Bezdrôtová komunikácia“ pre fotografovanie na diaľku zo smartfónu alebo tabletu

Stiahnite si do smartfónu alebo tabletu bezplatnú aplikáciu „FUJIFILM Camera Remote“ a pomocou funkcie Bezdrôtová komunikácia jedným dotykom presúvajte fotografie a videá do zariadenia alebo si fotografie a videá na tomto zariadení prezerajte, vyberajte a sťahujte. Aplikácia tiež umožňuje stiahnuť zo zariadenia informácie o polohe a pridať ich k snímkam.

Funkcia „Diaľkové ovládanie“ umožňuje ovládať na diaľku prostredníctvom smartfónu alebo tabletu spúšť, expozíciu a pod. fotoaparátu. Funkcia Diaľkové ovládanie umožňuje nielen ovládať základné funkcie ako je dotykový AF alebo voľbu času expozície, ale aj upravovať najrôznejšie nastavenia fotografovania, alebo dokonca nahrávať video na diaľku. Umožňuje tiež zacieliť a zaobstarať snímku zo vzdialeného miesta, napr. pri fotografovaní skupiny ľudí , autoportrétu alebo zvierat v ich prirodzenom prostredí.

Prístroj podporuje komunikáciu cez Wi-Fi®, ktorá umožňuje zálohovanie dát z fotoaparátu na počítači.

 

Objektív  
Typ bajonetu: Fujifilm X-mount
Pomer strán snímky: 3:2
Pomer strán snímača: 3:2
Automatické čistenie snímača: Áno
Zaostrovanie  
Minimálna zaostrovacia vzdialenosť: 10 cm
Pomocné svetlo AF: Áno
Nastavenie expozicie  
Korekcia expozície: ± 5 EV po 1/2 EV, ± 5 EV po 1/3 EV
Blokovanie AE: Áno
Rýchlosť sériového snímania: 8 sn./s
Hľadáčik a LCD:  
Typ hľadáčika: Optický a Elektronický
Veľkosť hľadáčika: 0,39 "
Zväčšenie hľadáčika: 0,5 x
Veľkosť displeja: 3 "
Rozlíšenie displeja: 1620000
Dotykový displej: Nie
Výklopný displej: Nie
Blesk  
Vstavaný blesk: Áno
Synchronizačný čas blesku (x-sync) 1/250
Možnosť pripojenia externého blesku:  Áno, hot-shoe
Externý blesk v balení: Externý blesk v balení:
Záznam  
Formát ukladania fotografie: JPEG, MPEG-4, RAW
Rozlíšenie videa: Full HD 1920 x 1080
Snímková frekvencia videa: 60 sn./s
Rozhranie a napájanie  
Diaľková spúšť: Bezdrôtová
Wi-Fi: Áno
Rozhranie: HDMI, USB, výstup na mikrofón
Počet slotov na SD karty: 1
Fyzikálna špecifikácia  
Rozmery v mm: 126,5 x 74,8 x 52,4
Hmotnosť: 469 g
Materiál tela: Kov
Tesnenie (prach/vlhkosť): Nie

 

Vážení zákazníci, o tento fotoaparát je na trhu pretrvávajúci, enormne vysoký, záujem, a tak nie je možné dostatočne rýchlo uspokojovať potreby všetkých našich zákazníkov. Fotoaparáty by mali byť opäť riadne dostupné v priebehu augusta. Sme skutočne veľmi radi, za záujem, ktorý tento model nového fotoaparátu vzbudil, zároveň nás však mrzí, že na svoj vytúžený fotoaparát budete musieť čakať dlhšiu dobu.Vynasnažíme sa pre vás však urobiť maximum. Ďakujeme vám za porozumenie.

Váš tím FUJISTA.SK

First Impressions - Fujifilm X100F

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie