Akcia
Značka: FUJIFILM

Fujifilm X-T20 telo, strieborný (Akcia)

Neohodnotené
€699 €582,50 bez DPH
Dodanie do: 2 - 5 dní

Prémiový fotoaparát X-T20 je horúcou novinkou spoločnosti Fujifilm, ktorý spôsobil niečo, čo nikto z nás neočakával. Fotoaparát bol vypredaný ešte predtým, než sa reálne začal predávať. Chceli ho všetci, a tak sa na tento začali tvoriť čakacie listiny, aby sa postupne uspokojili dopyty. Ako je možné, že sa stal takou bombou? Ide o kompaktný, vysoko pokročilý, model štýlovej bezzrkadlovky, ktorý je vybavený najnovším snímačom formátu APS-C 24,3 Mpx X-Trans CMOS III, obrazovým procesorom X-Processor Pro, 4K videom, hľadáčikom v štýle SLR, skvelou ergonómiou a ovládaním a naviac je dostupný za veľmi príjemnú cenu.

Kategória: FOTOAPARÁTY
Formát snímača: APS-C
Rozlíšenie: 24,3 Mpx
Typ snímača: CMOS
Veľkosť snímača (mm): 23,6x15,6
Obrazový procesor: X-Processor Pro
ISO - minimálna citlivosť: 100
ISO - maximálna citlivosť: 51200
Typ uzávierky: Mechanická a elektronická
Najdlhší expozičný čas: 30
Najkratší expozičný čas: 1/32000

X-T20 strip

Toužíte-li po opravdu našlapaném fotoaparátu, který bude malý a zároveň vysoce spolehlivý, pak jste si vybrali správný model. Navíc vás jistě potěší jeho cena a fakt, že budete majiteli extrémně rychlého přístroje, se kterým tak odfotíte jakýkoliv fotografický žánr. Inovovaný snímač a procesor spolu s přepracovaným algoritmem AF urychlují spuštění přístroje i aktivaci autofokusu a podstatně tak zlepšují jeho schopnost sledovat pohybující se objekty. Akčním fotografům poslouží výklopný dotykový LCD HD displej s rozlišením 1,04 milionů bodů, kteří často komponují od země či z vrchu, aby tak dosáhli dramatičtější perspektivy.

Ak túžite po skutočne nabúchanom fotoaparáte, ktorý bude malý a zároveň vysoko spoľahlivý, tak ste si vybrali ten správny model. Naviac vás určite poteší jeho cena a fakt, že budete majiteľmi extrémne rýchleho prístroja, s ktorým tak odfotíte akýkoľvek fotografický žáner. Inovovaný snímač a procesor spolu s prepracovaným algoritmom AF urýchlujú spúšťanie prístroja aj aktiváciu autofokusu a podstatne tak zlepšujú jeho schopnosť sledovať pohybujúce sa objekty. Akčným fotografom poslúži výklopný dotykový LCD HD displej s rozlíšením 1,04 milióna bodov, ktorí často komponujú od zeme či z vrchu, aby tak dosiahli dramatickejšiu perspektívu.

Jeho veľkým benefitom a tým, čo si na Fujifilm technike obľúbili státisíce jej používateľov po celom svete, je elektronický real-time hľadáčik s 0,62x zväčšením a rozlíšením 2,36 miliónov bodov a ľahké telo, ktoré je ideálne pre fotografovanie aj natáčanie videa. Prístroj X-T20 totiž ponúka volič dynamického režimu, vďaka ktorému je možné pri fotografovaní okamžite prejsť do režimu nakrúcania videa. Volič pre korekciu expozície má navyše polohu C pre korekciu v rozsahu až ±5 krokov. 

Model X-T20 je taktiež vybavený páčkou automatického režimue pre volbu plne automatického režimu rozšírené SR Auto, v ktorom fotoaparát automaticky vyberá optimálne nastavenie pre danú scénu. Fotoaparát si podmaní akčných, reportážnych a žurnalistických fotografov rekordne krátkym oneskorením závierky - len 0,005 sekundy.

Ak ste akčným fotografom, ktorý potrebuje viacej informácií o jedinečnom spôsobe ostrenia s fotoaparátom Fujifilm X-T20, tak čítajte ďalej.

Specky II
Nová konštrukcia s ľahkým a kompaktným plášťom
Horné a spodné dosky tela X-T20 sú vyrobené z horčíkovej zliatiny, ktorá je ľahká a zároveň veľmi odolná. Na hornej doske sú umiestnené tri voliče v precíznom prevedení, ktoré tomuto modelu zaručujú dokonalý vzhľad a užívateľovi intuitívne zmeny nastavenia clony, doby expozície a funkcie fotoaparátu bez toho, aby odvádzali jeho pozornosť od fotografovania. Na zadnej strane fotoaparátu sa nachádza 3,0" vyklápací LCD, ktorý sa hodí všetkým koncertovým fotografom pri fotografovaní nad hlavami a taktiež tesne pri zemi. Výrobok je v ponuke v dvoch farebných prevedeniach: čierna a strieborná.
Viditeľnosť hľadáčika bola vylepšená vďaka automatickej regulácii jasu hľadáčika, ktorá sa prispôsobí intenzite svetla navôkol. Displej, ktorý poskytuje náhľad v reálnom čase, je možné nastaviť aj na režim fotografického náhľadu (Preview Pic. Effect), v ktorom sa zohľadňujú rôzne podmienky fotenia alebo ponúka prirodzený pohľad blízky tomu, čo vidí ľudské oko. Čidlo, ktoré bolo umiestnené do hľadáčika, automaticky prepína zobrazované informácie, čo v praxi znamená otočenie obrazu, ak je fotoaparát vo zvislej polohe.
Výnimočný snímač a procesor
Snímač 24,3 Mpx APS-C X-Trans TM CMOS III a obrazový procesor X-Processor Pro zaručujú vynikajúcu kvalitu snímok a veľmi rýchlu odozvu. Prístroj X-T20 ponúka nový režim simulácie filmu ACROS. Väčšia oblasť detekcie fázy AF a inovovaný algoritmus umožňujú maximálnu rýchlosť AF až 0,06 s. Model X-T20 ďalej umožňuje fotografovanie s frekvenciou 5,0 fps, krátkou dobou nábehu 0,4s, oneskorenie uzávierky 0,05 s a interval fotografovania 0,25 s. Algoritmus AF bol inovovaný a teraz ponúka vyššiu presnosť, ktorá znamená výrazné zlepšenie pri sledovaní pohybujúceho sa objektu v režime AF-C. Fotoaparát vyniká možnosťou použitia vysokých hodnôt ISO. Dokonca aj pri vysokej citlivosti ostáva hladina šumu nízka a čierne odtiene si zachovávajú svoju intenzitu.
Vysoké rozlíšenie a nahrávanie videa v rozlíšení 4K
Prístroj X-T20 umožňuje záznam videa v rozlíšení Full HD a 4K s použitím dobre známych efektov simulácie filmu. Nahraté video si fotograf môže prehrať na externom monitore, prostredníctvom portu HDMI a pre audiovstup je možné použiť externý mikrofón.
Unikátny snímač a obrazový procesor umožňujú nahrávanie videa v rozlíšení Full HD (1920 x 1080) a 4K (3840 x 2160). Ak si fotograf nastaví volič dynamického režimu na možnosť „Movie“ (Video) a v ponuke zvolí režim videa 4K, môže nahrávať video v rozlíšení 4K s vysokým dátovým tokom 100 Mbps.
Výhodou v nepriaznivých svetelných podmienkach môže byť aj integrovaný vyskakovací blesk, ktorý automaticky upravuje výkon svetla podľa typu scény.
Inovovaný zaostrovací systém
Počet ostriacich bodov bol podstatne zvýšený, až na 325 bodov. Približne 40% plochy snímky je pokrytej pixelmi pre AF s fázovou detekciou pre rýchlu a presnú prácu s fotoaparátom. Náhodné usporiadanie pixlov účinne obmedzuje efekt moaré a falošnej farby aj bez použitia optického low-pass filtru. Vďaka eleminácii low-pass filtru je dosiahnuté vysoká obrazová kvalita. Algoritmus AF prešiel zásadnou inováciou a model X-T20 umožňuje presnejšie automatické zaostrovanie na svetlé body, málo kontrastné predmety a objekty s jemnými detailmi, ako je perie vtákov alebo zvieracia srsť. Počas nahrávania videa sa bod AF hladko posúva tak, aby sledoval pohybujúci sa objekt a aby bola výsledkom prirodzene vyzerajúca snímka. Funkcia detekcia očí uľahčuje nastavenie ostrosti na očiach aj v sťažených podmienkach, napríklad pri portréte s naplno otvorenou clonou a silným efektom bokeh.
Fotoaparát je vybavený nehlučnou elektronickou uzávierkou, ktorá dokáže pracovať rýchlosťou 1/32 000 s. S fotoaparátom tak viete jednoducho fotiť v snehu alebo na pláži pod oblohou bez oblakov, s použitím malej hĺbky ostrosti a širokej clony. Nehlučná uzávierka je optimálna pri fotení zvierat a detí.  
Výhodou pre vyznávačov manuálu je digitálne delenie obrazu (Digital Split Image), ktoré uľahčuje manuálne nastavovanie ostrosti a osvietenie kontrastných oblastí snímky.
 
Objektív  
Typ bajonetu: Fujifilm X-mount
Pomer strán snímky: 3:2
Pomer strán snímača: 3:2
Automatické čistenie snímača: Áno
Zaostrovanie  
Minimálna zaostrovacia vzdialenosť: 15 cm
Pomocné svetlo AF:  
Nastavenie expozicie  
Korekcia expozície: ± 3 EV po 1/3 EV, ± 5 EV po 1/3 EV
Blokovanie AE: Áno
Rýchlosť sériového snímania: 14 sn./s
Hľadáčik a LCD:  
Typ hľadáčika: Elektronický
Veľkosť hľadáčika: 0,39 "
Zväčšenie hľadáčika: 0,62 x
Veľkosť displeja: 3 "
Rozlíšenie displeja: 1040000
Dotykový displej: Áno
Výklopný displej: Áno
Blesk  
Vstavaný blesk: Áno
Synchronizačný čas blesku (x-sync) 1/250
Možnosť pripojenia externého blesku:  Áno, hot-shoe
Externý blesk v balení: Nie
Záznam  
Formát ukladania fotografie: JPEG, MPEG-4, RAW
Rozlíšenie videa: 4K (3840x2160)
Snímková frekvencia videa: 30 sn./s
Rozhranie a napájanie  
Diaľková spúšť: Bezdrôtová
Wi-Fi: Áno
Rozhranie: HDMI, USB, výstup na mikrofón
Počet slotov na SD karty: 1
Fyzikálna špecifikácia  
Rozmery v mm: 118,4 x 82,8 x 41,4
Hmotnosť: 383 g
Materiál tela: Kov
Tesnenie (prach/vlhkosť): Nie
 

Vážení zákazníci, o tento fotoaparát je na trhu pretrvávajúci, enormne vysoký, záujem, a tak nie je možné dostatočne rýchlo uspokojovať potreby všetkých našich zákazníkov. Fotoaparáty by mali byť opäť riadne dostupné už v priebehu augusta. Sme skutočne veľmi radi, za záujem, ktorý tento model nového fotoaparátu vzbudil, zároveň nás však mrzí, že na svoj vytúžený fotoaparát budete musieť čakať dlhšiu dobu. Vynasnažíme sa pre vás však urobiť maximum. Ďakujeme vám za porozumenie.

Váš tím FUJISTA.SK

Fuji Guys - FUJIFILM X-T20 Camera - First Look

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie