Akcia Novinka
Výrobca: FUJIFILM

Fujifilm X-T2 + Fujinon XF 18-55 mm F2.8-4, čierny (AKCIA)

Neohodnotené
€1 499 €1 249,17 bez DPH
Dodanie do: 1-3 dní

AKCIA! Zakúpte si set FUJIFILM X-T2 v období Júl-September 2018 a získajte okamžitú zľavu na nákup!

V máji roku 2016 sme si mohli prvý krát siahnuť na tento fotoaparát. Vtedy to bol ešte predprodukčný kus, i tak sme si boli istí, že to bude fotoaparát, ktorý bude znamenať revolúciu. Konečne sme objavili prístroj, ktorý mohol s kľudom učarovať aj módnym a športovým  fotografov, ktorí pre svoju prácu potrebujú extrémne rýchly a odolný fotoaparát s velkým hľadáčikom. Fakt, že sa na trhu objavil model X-T2 s 24,3 Mpx X-Trans CMOS III snímačom, špičkovým procesorom (X-Processor Pro), výklopným displejom, real-time hľadáčikom veľkým ako televízor a autofokusom ako Formula 1, znamenal, že k Fujifilmu začali prechádzať fotografovia, ktorí do tej doby striktne odmietali všetko, čo nemalo označenie DSLR.

Kategória: FOTOAPARÁTY
Formát snímača: APS-C
Rozlíšenie: 24,3 Mpx
Typ snímača: CMOS
Veľkosť snímača (mm): 23,6x15,6
Obrazový procesor: X-Processor Pro
ISO - minimálna citlivosť: 100
ISO - maximálna citlivosť: 51200
Typ uzávierky: Mechanická a elektronická
Najdlhší expozičný čas: 30
Najkratší expozičný čas: 1/32000

X-T2 strip

Fujifilm X-T2 je odolný kompakt s výmennými objektívmi a ľahkým magnéziovým telom utesneným voči striekajúcej vode, prachu a mrazom do -10°C (v našich testoch zvládol dokonca aj teploty -20°C a +42°C!). Slovo odolný a utesnený v praxi znamená, že sa jedná o stroj, ktorý skutočne nie je z cukru. Nemusíte ho priamo testovať hodom zo skaly, ale keď vás pri fotení oceánu v mieste zvanom Diablova slza zmetie desaťmetrová vlna a vy svoj fotoaparát vykúpete a zároveň s ním, vrátane seba, rovno vytesníte útesy, X-T2 bude vyzerať a fungovať tak, ako by sa nič nestalo. Toto je jedna z vlastností, ktorá sa vám bude hodiť v obzvlášť nevyspytateľnom počasí, či na cestách.

Keď už sme pri tých cestách a fotení naľahko… Fujifilm technika bola tou, po ktorej túžili aj wildlife fotografi, ale až doteraz pre nich bola technologicky nepostačujúca. Toto sa však zmenilo vo chvíli, kedy sa objavil X-T2 spolu s objektívom XF 100-400 mm. Konečne sa ukázala výnimočnosť týchto prístrojov a schopnosť vývojárov vytvárať produkty, ktoré uspokoja všetkých fotografov, bez výnimky. Predovšetkým tých, ktorí si do tej doby ničili chrbát ťahaním ťažkej fotografickej techniky. Tento ergonomický fotoaparát s výnimočne intuitívnym ovláadaním totiž váži len pol kila! A to vrátane batérie, ktorá vydrží cca 400-450 snímkov. 

Aby sme však nezabudli, zhodnou črtou všetkých “Fujín” je aj to, ako dokonale vyzerajú. Hovorí sa, že na vzhľade nezáleží, ale podľa nás to nie je pravda a my si nebudeme klamať poza chrbát. Milujeme tieto mašiny práve pre to, aké sú vyspelé a ako krásne vyzerajú. Majú svoje kúzlo, ktoré funguje nie len na nás.

Skvelých vlastností tohto modelu sme už zmienili niekoľko, ale rozhodne nesmieme zabudnúť na to, že fotoaparát Fujifilm X-T2 bol prvým modelom rady X, ktorý začal podporovať nahrávanie videa v 4K rozlíšeni. Toto bol rovnako dôvod, prečo sme ho začali nosiť aj na koncerty a točiť naň úžasné videá. A k tomu úplne v pohode z ruky! Pri použítí batériového gripu sme zosnímali až 1000 záberov a 30 minútové video vo formáte 4K, takže sme si pískali, keď sme fotili svadbu, nakoľko sme sa mohli plnohodnotne sústrediť na fotografovanie. Konečne sme už nemuseli strážiť, či nám zrovna nedochádza batéria…

V neposlednom rade musíme spomenúť ešte niekoľko vlastností, ktoré sú už len nepatrnými kladmi, nakoľko už teraz nám je jasné, že X-T2 bude Vašou voľbou!

Plus číslo 1: hľadáčik s vysokým rozlíšením, zväčšením až 0,77x a náhľadom rýchlejším než ľudské oko :).

Plus číslo 2: efektívne ovládače a joystick - všetko čo potrebujete máte na tele fotoaparátu, takže môžete fungovať pri fotení ako superman.

Plus číslo 3: vylepšený vysokorýchlostný AF.

a Plus číslo 4: vylepšený procesor X-Processor Pro high-speed, vďaka ktorému už nikdy viac nebudete riešiť niečo ako ISO, presnejšie povedané, ISO 6400 už nebudete považovať za vysokú hodnotu.

Fujinon

Objektív XF 18-55 mm s optickou stabilizáciou má rýchle automatické zaostrovanie v trvaní 0,1 sekundy, takže opravdu “beží” a vy tak zachytíte všetko čo chcete, a to bez akéhokoľvek rozmazania. Obvykle sú “seťáky” považované ako obyčajné, základné, objektívy, ale tento je skutočne iný a vďaka tichému chodu je vhodný aj pre natáčanie videa. V kombinácii so setovým objektívom Fujinon XF 18-55 mm sa fotoaparát stáva nepostrádateľným spoločníkom všetkých fotografov, ktorí vyžadujú univerzálnosť a fotografovanie s ľahkosťou za cenu kompaktnosti.

Ak sa chcete dozvedieť viac odborných informácií, potom čítajte smelo ďalej.

Specky II

Intuitívne ovládanie

Mechanické ovládače, umiestnené na tele fotoaparátu, umožňujú intuitívne ovládanie všetkých základných nastavení, ako sú rýchlosť uzávierky, citlivosť ISO, kompenzácia expozície, režim merania atď. Na zadnej strane nájdete zaostrovací joystick, ktorým jednoducho a rýchlo vykonáte zmenu zaostrenia. Zadný LCD displej je výnimočný tým, že sa dá vyklápať tromi rôznymi smermi: pri fotografovaní na šírku sa vyklápa hore a dole, pri fotografovaní na výšku hore. Vďaka tomu, že je umiestnený v optickej osi objektívu, umožňuje aj pri jeho naklopení zhotoviť fotografie z nadhľadu aj podhľadu.

Vysoké hodnoty ISO a veľký dynamický rozsah

Fotoaparát X-T2 je vybavený 24,3 MPX X-TransTM CMOS III, snímačom APS-C bez low pass filtru, ktorý sa pýši najvyšším výkonom z celej triedy X a taktiež vysokorýchlostným procesorom pre spracovanie obrazu X-Processor Pro, ktorý poskytuje perfektnú reprodukciu farieb a odstupňovanie tónov pri fotografiách a videách s vysokou citlivosťou ISO a nízkym šumom.

Super zaostrovacie schopnosti

Užívateľské nastavenie AF-C X-T2 zaručuje presnejšie zaostrovanie pohybujúcich sa objektov. Focus-tracking si dokážete nastaviť podľa vlastnej potreby tak, aby ste optimalizovali vlastnosti AF podľa špecifických pohybov fotografovaného objektu. Pri tomto modeli bol výrazne vylepšený autofokus, ktorý, pri zaostrovaní na svetelné body, zle osvetlené predmety a objekty s jemnou a malou textúrou, zaostruje neporovnateľne rýchlejšie. Fotografom tak umožňuje dokonale zachytiť zvieraciu srsť a pohybujúce sa predmety.  

Elektronický hľadáčik ako malá obrazovka

Elektronický hľadáčik je taký rýchly, že dokáže zobraziť až 100 snímok za sekundu, pričom si udržuje pomer zväčšenia 0,77x a oneskorenie displeja neuveriteľných 0,005 sekundy. S X-T2 si pri kontinuálnom fotografovaní v režime Live view zvládnete zaobstarať až 5 snímok za sekundu. Predošlý model umožnil vyfotografovať len 3 snímky. Pokročilý hľadáčik ponúka lepšiu možnosť sledovania pohybu fotografovaného objektu.  

Dokonalý zážitok vďaka 4K videu

Fotoaparát nahráva 4K video v rozlíšení 3840x2160 a full HD video v rozlíšení 1920x1080 a umožňuje tým svojim používateľom vytvárať obraz prémiovej kvality s nízkym moaré a ďalšími nežiaducimi prvkami.

Objektív  
Typ bajonetu: Fujifilm X-mount
Pomer strán snímky: 16:9, 1:1, 3:2
Pomer strán snímača: 3:2
Automatické čistenie snímača: Áno
Zaostrovanie  
Minimálna zaostrovacia vzdialenosť: 15 cm
Pomocné svetlo AF: Áno
Nastavenie expozicie  
Korekcia expozície: ± 5 EV po 1/3 EV
Blokovanie AE: Áno
Rýchlosť sériového snímania: 14 sn./s
Hľadáčik a LCD:  
Typ hľadáčika: Elektronický
Veľkosť hľadáčika: 0,5 "
Zväčšenie hľadáčika: 0,77 x
Veľkosť displeja: 3 "
Rozlíšenie displeja: 1620000
Dotykový displej: Nie
Výklopný displej: Áno
Blesk  
Vstavaný blesk: Nie
Synchronizačný čas blesku (x-sync) 1/250
Možnosť pripojenia externého blesku:  Áno, hot-shoe
Externý blesk v balení: Áno
Záznam  
Formát ukladania fotografie: JPEG, MPEG-4, RAW
Rozlíšenie videa: 4K (3840x2160)
Snímková frekvencia videa: 30 sn./s
Rozhranie a napájanie  
Diaľková spúšť: Bezdrôtová, Káblová 
Wi-Fi: Áno
Rozhranie: HDMI, USB, výstup na mikrofón
Počet slotov na SD karty: 2
Fyzikálna špecifikácia  
Rozmery v mm: 133 x 92 x 49
Hmotnosť: 507 g
Materiál tela: Kov
Tesnenie (prach/vlhkosť): Áno

Introducing the new Fujifilm X-T2