Značka: FUJIFILM

Fujifilm X-A10 + XC 16-50 mm F3.5-5.6 II, čierny

Neohodnotené
€549 €457,50 bez DPH
Dodanie do: 1-3 dní

X-A10 je kvalitný, dizajnový, ľahký, kompaktný, pokročilý a za skvelú cenu. Svojim používateľom ponúkne skvelú funkciu v podobe AF detekcie očí, 180 ° otočného displeja pre možnosť fotenia selfie, 16.3 Mpx obrazový snímač formátu APS-C a procesora pre špičkové spracovanie obrazu. V spojení s objektívom FUJINON XC 16-50 mm, ktorý ponúka maximálne rozlíšenie obrazu a za akýchkoľvek svetelných podmienok, dosiahnete nádhernú kresbu výsledných snímkov. Fujifilm je, okrem iného, známy aj vďaka svojej presnosti pri napodobnení tónov pleti. Model X-A10 bol vytvorený s touto pokročilou schopnosťou, vďaka ktorej umožňuje zachytiť skutočne nádherné portréty 

Kategória: FOTOAPARÁTY
Formát snímača: APS-C
Rozlíšenie: 16, 3 Mpx
Typ snímača: CMOS
Veľkosť snímača (mm): 23,6x15,6
Obrazový procesor: EXR II
ISO - minimálna citlivosť: 100
ISO - maximálna citlivosť: 25600
Typ uzávierky: Mechanická a elektronická
Najdlhší expozičný čas: 30
Najkratší expozičný čas: 1/32000

X-A10 stripModel X-A10 má 16 Mpx obrazový snímač formátu APS-C a proces, vďaka ktorým prináša všetkým dobre známu špičkovú kvalitu fotografií, nasnímaných práve fotoaparátmi značky Fujifilm. V spojení s objektívom FUJINON XC 16-50 mm ponúka maximálne rozlíšenie obrazu, vďaka ktorému snímok získa perfektnú kresbu. Kombinácia fotoaparátu X-A3 a tohto objektívu dokonale zachytí atmosféru prostredia. Používateľmi značky Fujifilm je veľmi obľúbená aj funkcia Simulácie filmu, ktorá ponúka 11 farebných režimov. Ak chcete byť kreatívni a mať fotografie hotové už vo chvíli ich zosnímania, potom vedzte, že s týmto malým a štýlovým fotoaparátom budete nadmieru spokojní. 

Fujinon

Fujifilm XC 16-50 mm je univerzálny a kompaktný základný objektív, ktorý disponuje optickou stabilizáciou obrazu, veľmi hladkým chodom zoomovacieho a ostriaceho prstenca a kvalitnou kresbou. Super ľahký objektív Fujifilm XC 16-50 mm ponúka príjemnú svetelnosť F3.5-5.6 a 3-násobný optický zoom. Jeho pracovný rozsah začína ohniskom 24 mm (po prepočte na plný formát), ideálnym pre reportáž, a končí na ohnisku 76 mm (po prepočte), ktoré sa hodí všetkým portrétnym fotografom. S objektívom XC 16-50 mm F3.5-5.6 OIS II dokážete zaostriť na fotografovaný objekt už zo vzdialenosti 7 cm od prednej hrany objektívu a odfotografovať tak nádherné snímky. 

Ak sa chcete o fotoaparáte dozvedieť viac technických informácii, či to, ako funguje jeho inovatívny LCD displej, tak čítajte ďalej. 

Specky II

LCD sposuvom a náklonom o180 ° pre 100% viditeľnosť pri fotografovaní autoportrétov 

Fotoaparát nezacláňa LCD displej ani pri otočení o 180°, takže ponúka 100% viditeľnosť. Tvar rukoväti je vhodný pre normálne fotografovanie ale aj pre selfie. Pri fotografovaní selfie môže fotograf zaostriť a aktivovať spúšť stlačením zvislého ovládacieho voliča, na ktorom zotrváva jeho ukazovák, to znamená, že sa mu fotoaparát v ruke nijako netrasie. Pri otočení LCD displeja  o 180° sa aktivuje funkcia detekcie očí AF, ktorá automaticky zaostrí na oči. 

Retro design, lepšia textúra a dotykový LCD displej 

Model X-A3 ponúka tradičný retro design, vďaka čomu je fotoaparát atraktívny pre mladú generáciu. Vrchný kryt, čelný panel a horné voliče sú vyrobené z hliníka, vďaka tomu je fotoaparát ideálnym spoločníkom do kabelky a na cesty.  

Model nabitý super funkciami  

Normálny rozsah citlivosti je od ISO200 do ISO6400, zatiaľ čo rozšírený rozsah tohto modelu ponúka hodnoty až ISO12800 a dokonca ISO25600. Model X-A3 fotografuje dokonale ostré snímky s neuveriteľne nízkym šumom a zrnom, a to aj pri slabom osvetlení alebo v interiéri, v ktorom je nutná vysoká hodnota ISO.  

So štandardným setovým objektívom XC16-50mmF3.5-5.6 OIS II, sa model X-A10 dokáže priblížiť k fotografovanému objektu až na prvotriedne minimum, cca 7cm od okraja objektívu, ktorý umožňuje objavovať fantastický svet makro fotografie.  

Rozšírené filtre umožňujú fotografovi jednoducho vytvárať rôzne kreatívne efekty. Týchto filtrov je k dispozícii desať; nájdu sa medzi nimi filtre ako „rybie oko“, pop farby, atď.  

Inteligentné funkcie 

Vďaka dvom ovládacím voličom môže fotograf nastaviť palcom clonu, čas expozície a expozíciu ako takú. Často používané funkcie – vyváženie bielej, nepretržité fotografovanie alebo samospúšť – sa dajú priradiť k samostatným funkčným tlačidlám, fotograf teda nemusí prechádzať do menu vždy, keď chce zmeniť nastavenie.  

Výnimočne dlhá výdrž batérie a super blesk  

Fotoaparát dokáže odfotiť až 410 snímok na jedno nabitie. Tento model je možné nabíjať pribaleným USB káblom pomocou sieťového adaptéra z počítača alebo z prenosného akumulátora.   

Vstavaný výklopný blesk podporuje systém Super Intelligent Flash, ktorý presne ovláda svetelný výkon blesku podľa fotografovanej scény. Pri fotografovaní portrétov v interiéri, pri slabom osvetlení alebo malých predmetov či jedla, systém ovládania blesku zníži jas svetlých miest, aby snímka vyzerala čo najviac realisticky. Prirodzené farby a jas dosiahnete aj pri fotografovaní scén osvetlených zozadu alebo pri fotografovaní osôb za jasného slnečného svetla, ktoré vytvára na tvári ostré tiene.  

Záznam Full HD videa 

Stlačením tlačidla pre záznam videa je možné jednoducho spustiť záznam vo Full HD kvalite (1080/30p, 25p, 24p). Funkciu Simulácia filmu, ktorá sa bežne používa pre snímky, je možné použiť aj na video, čím sa môžu dosiahnuť kreatívne efekty. Užitočnou funkciou je bezpochyby taktiež elektronická stabilizácia obrazu, ktorá v značnej miere znižuje vplyv najrôznejších záchvevov fotoaparátu počas nahrávania videa. Táto funkcia umožňuje nahrávať video vo vysokej kvalite.  

Rozšírené nastavenia automatického ostrenia 

Model X-A10 je vybavený elektronickou uzávierkou s časom expozície 1/32000 s. Táto extra rýchla a tichá elektronická spúšť je vhodná pri fotografovaní jasnej oblohy alebo pri silnom osvetlení. Vtedy ponúka použitie nízkej clony a dosiahnutie krásneho efektu bokeh. 

Model X-A10 ponúka naozaj všetko, čo potrebujú tí, ktorí radi cestujú, napríklad funkcie Panoráma a Time Lapse. Medzi ďalšie nové funkcie patrí zablokovanie meraných hodnôt a oblastí zaostrenia, podpora farebného priestoru Adobe RGB a voľba rôznych farieb, určená na zvýraznenie zaostrenia pri ručnom ostrení.  

Bezdrôtová komunikácia pre fotografovanie na diaľku pomocou inteligentných mobilov alebo tabletu  

Teraz si môže fotograf do svojho inteligentného mobilu alebo tabletu stiahnuť aplikáciu FUJIFILM Camera Remote a pomocou funkcie bezdrôtovej komunikácie dokáže prenášať snímky a videá do svojho zariadenia jediným dotykom prsta. Ďalej si môže na inteligentnom mobile zobraziť a vybrať snímky uložené vo fotoaparáte a importovať ich do svojho zariadenia. Funkcia fotografovanie na diaľku umožňuje zaostriť a aktivovať spúšť fotoaparátu a dokonca nastaviť expozíciu a ďalšie nastavenia prostredníctvom inteligentného mobilu alebo tabletu. Aplikácia umožňuje vykonávať okrem fotografovania na diaľku aj najrôznejšie nastavenia fotografovania a dokonca spustiť záznam videa. To uľahčuje fotografovanie skupinových snímok, autoportrétov alebo snímok prírody. Vtedy môže fotograf zostaviť kompozíciu snímky na diaľku. Snímky je možné posielať priamo z fotoaparátu do tlačiarne Instax SHARE pre okamžitú tlač a maximálnu kreativitu.   

Objektív  
Typ bajonetu: Fujifilm X-mount
Pomer strán snímky: 16:9, 1:1, 3:2
Pomer strán snímača: 3:2
Automatické čistenie snímača: Áno
Zaostrovanie  
Minimálna zaostrovacia vzdialenosť: 15 cm
Pomocné svetlo AF: Áno
Nastavenie expozicie  
Korekcia expozície: ± 3 EV po 1/3 EV
Blokovanie AE: Áno
Rýchlosť sériového snímania: 6 sn./s
Hľadáčik a LCD:  
Typ hľadáčika: Nemá
Veľkosť displeja: 3 "
Rozlíšenie displeja: 1040000
Dotykový displej: Áno
Výklopný displej: Áno
Blesk  
Vstavaný blesk: Áno
Synchronizačný čas blesku (x-sync) 1/180
Možnosť pripojenia externého blesku:  Nie
Externý blesk v balení: Nie
Záznam  
Formát ukladania fotografie: JPEG, MPEG-4, RAW
Rozlíšenie videa: Full HD 1920 x 1080
Snímková frekvencia videa: 30 sn./s
Rozhranie a napájanie  
Diaľková spúšť: Bezdrôtová
Wi-Fi: Áno
Rozhranie: HDMI, USB 2.0
Počet slotov na SD karty: 1
Fyzikálna špecifikácia  
Rozmery v mm: 169 x 66.5 x 39.0
Hmotnosť: 331 g
Materiál tela: Kov
Tesnenie (prach/vlhkosť): Nie

Fujifilm X-A10