Značka: fujifilm

FUJIFILM GFX 100s + 2x batérie Patona NP-T125 v hodnotě 158 EUR zadarmo

Neohodnotené
€10 999 €9 165,83 bez DPH
Dodanie do: 2 - 5 dní

GFX 100s je vlajkovou loďou systému FUJIFILM GFX. 102Mpix, rýchly a presný AF. Možnosť nahrávať 4k video a stabilizácia obrazu priamo na snímači. GFX 100s prináša do svete stredoformátovej digitálne fotografie všetky výhody, ktorými sa doteraz pyšnili len modely rady X.

K nákupu GFX 100s od nás dostanete 2 kusy náhradných batérií Patona NP-T125 v hodnote 139 EUR a poukaz na tlačové služby v hodnote 370 EUR. 

Kategória: GFX (stredný formát)
Záruka: 2 roky

Hlavné prednosti fotoaparátu

 102MP 55mmLF snímač  

Nový snímač, špeciálne vyvinutý pre tento fotoaparát, sa pyšní uhlopríečkou 55 mm a približne 102 miliónmi efektívnych pixelov. V kombinácii s procesorom štvrtej generáacie „X-Processor 4“ zabezpečuje najvyššiu dostupnú kvalitu fotografie a jedinečnú farebnú reprodukciu, ktorou disponujú len fotoaparáty FUJIFILM v spojení s veľmi "ostrými" FUJINON GF objektívmi.

Senzor má 3,76 mil. fázových detekčných pixelov (približne 100% pokrytie), čo umožňuje rýchle a presné zaostrovanie bez ohľadu na to, kde sa objekt v hľadáčiku nachádza. To vytvára úplne nový štandard v dynamike stredoformátových digitálnych fotoaparátov.

Štruktúra BSI snímača prijíma väčšie množstvo svetla a zároveň dosahuje lepší výkon v digitálnom šume. Snímač má nižší šum, väčší dynamický rozsah a rýchlejšie odčítanie pixelov aj napriek ich vysokému počtu.

 

Prvý 5-osový stabilizátor na svete na stredoformátovom fotoaparáte

Vo všeobecnosti platí, že čím vyšší je počet pixelov obrazového snímača, tým vyššia je pravdepodobnosť rozmazania fotografie cez otrasy fotoaparátu. Aby sa zabránilo tejto hrozbe, FUJIFILM navrhol systém IBIS pre nový 102MP senzor, ktorého výkon je až 5,5EV (pri použití GF63mmF2.8 R WR).

Mechanizmus posunu snímača IBIS zabezpečuje stabilizáciu obrazu nielen proti štandardným pohybom (nakláňanie nahor / nadol a doprava / doľava), ale aj proti horizontálnemu posunu a otáčaniu.

Celá jednotka závierky je upevnená pomocou štyroch pružín, aby sa minimalizoval vplyv rázu závierky. To dramaticky rozširuje rozsah situácií, v ktorých môžete fotografovať s GFX100 a stále si vychutnávať výnimočne vysoké rozlíšenie.

 

Prvý stredoformátový mirrorless s možnosťou nakrúcať video s rozlíšením 4K 30p

Kombinácia nového obrazového snímača a vysoko výkonného procesora „X-Processor 4“ štvrtej generácie umožnila fotoaparátu nahrávať video s rozlíšením až 4K 30p (10bit 4:2:2 externe a 10bit 4:2:0 interne). 

Keď je zvolený štandardný formát digitálneho kina (17:9), GFX100 zaznamenáva video na ploche snímača, ktorá meria 43,8mm (Š) x 23,19mm (V) s uhlopriečkou 49,56mm. To je väčšia plocha ako mnoho high-end kamier, ktoré boli predstavené v posledných rokoch, takže je jednoduchšie nakrúcať kvalitné video s malou hĺbkou ostrosti, širokým tónovým rozsahom aj pri vysokej citlivosť ISO. 

Fotoaparát GFX100 používa prevzorkovanie s údajmi ekvivalentnými približne 50,5 megapixelov na vykreslenie videa. Podporuje tiež vysoko efektívny kodek H.265 / HEVC, ako aj „F-Log“, ktorý má gama krivku so širokým dynamickým rozsahom a „Hybrid Log Gamma (HLG)“ pre jednoduché nahrávanie záznamu HDR. GFX100 je tiež prvým modelom v systéme GFX, ktorý obsahuje režim simulácie filmu „ETERNA“. 

Telo odolné voči prachu a poveternostným podmienkam vyhotovené z horčíkovej zliatiny s integrovaným vertikálnym gripom

Napriek tomu, že je GFX100 vybavený snímačom, ktorý je 1,7-násobne väčší ako konvenčný 35mm snímač, je veľkosť tela ekvivalentná s fotoaparátmi, ktoré sú vlajkovými loďami konvenčných zrkadloviek v rozmeroch 156,2mm (š) x 163,6mm (v) x 102,9mm (h) a 48,9mm v najtenšej časti a hmotnosťou približne 1400 g vrátane dvoch batérií, pamäťovej karty a EVF.

GFX100 je prvý digitálny fotoaparát FUJIFILM bez zrkadla, ktorý obsahuje integrovaný vertikálny grip. To viedlo k tenšiemu tvaru, ktorý sa pohodlne drží v ruke, napriek tomu, že obsahuje IBIS a dve batérie v tele.

Aby sa maximalizovali možnosti obrazového snímača 102MP, je jadro zobrazovacej jednotky, ktoré sa skladá z bajonetu, mechanizmu IBIS a obrazového snímača, čo najviac izolované od ostatných súčastí tela fotoaparátu. Tento dizajn „dvojitej štruktúry“ zabezpečuje vysokú úroveň presnosti pri minimalizácii straty kvality obrazu spôsobenej vonkajším vplyvom.

Tesnenie proti poveternostným vplyvom sa nachádza na 95 miestach v tele fotoaparátu, aby sa dosiahla vysoká úroveň odolnosti voči prachu a vlhkosti.

 

Vylepšená funkčnosť a všestranné zobrazovanie informácií

GFX100 je vybavený LCD displejom s uhlopriečkou 1,80 palca na hornom paneli a 2,05 palcovým pod displejom na zadnom paneli pre všestrannejšie zobrazenie informácií. Zobrazujú sa EXIF dáta, histogram a nastavenia fotoaparátu. Každému z displejov môžu byť priradené rôzne informácie (EVF, LCD displeje na zadnom paneli a sub-LCD displej na hornom paneli), aby bol hľadáčik menej preplnený a ľahšie použiteľný. To zaisťuje väčšiu prehľadnosť nastavení vo všetkých prípadoch.

Tlačidlá a páčky na ovládanie fotoaparátu boli navrhnuté tak, aby neprekážali pri držaní fotoaparátu v ruke. Na ľavej strane tela fotoaparátu je otočný volič režimov, ktorý umožňuje okamžité prepínanie medzi režimami fotografovania, videa a iných expozičných režimov. Nastavenia fotoaparátu môžete uložiť pre každý z režimov (nastavenia expozície, vyváženie bielej, simulácia filmu atď.). 

 

EVF s rozlíšením 5,76 milióna bodov so 100% pokrytím a 2,36 milióna bodov výklopný 3,2-palcový LCD displej

GFX100 dedí populárny odnímateľný systém EVF z GFX 50S, ktorý je možné prispôsobiť rôznym uhlom pri použití EVF sklopného adaptéra EVF-TL1. Technológia OLED s rozlíšením 5,76 milióna bodov sa použila na vytvorenie EVF hľadáčika pre GFX100 s vysokým rozlíšením pre jemný a detailný obraz. Hľadáčik má zväčšenie 0,86x a obsahuje päť prvkov optického skla vrátane asférických prvkov.

EVF možno nastaviť na režim „Frame Rate Priority“, „Resolution Priority“ alebo „AF Speed Priority“ podľa charakteristík objektu a potrieb fotografa.

Zadný LCD displej s uhlopriečkou 3,2 palca 2,36 milióna bodov je dotykový a možno ho nakloniť do troch smerov.

Vysokorýchlostné a presné zaostrenie, ktoré nastavuje nový štandard pre stredoformátové fotoaparáty so snímačom väčším ako formát 35 mm

GFX100 je prvým modelom v systéme GFX, ktorý využíva náš algoritmus AF na detekciu fáz najnovších fotoaparátov rady X (X-T3 a X-T30) so 4. generáciou snímača a procesora. Algoritmus plne využíva 3,76 miliónov fázových detekčných pixelov umiestnených naprieč celým senzorom na nastavenie nového štandardu v rýchlosti AF a precíznosti pre fotoaparáty so snímačom väčším ako 35mm. Nový typ fázového  zaostrovania dosahuje zvýšenie rýchlosti až o 210% oproti konvenčnému kontrastnému AF systému.

GFX100 sa zároveň môže pochváliť výrazným zlepšením presnosti detekcie tváre a detekcie očí, ktorá sa stala základnou funkciou pre módnych a portrétnych fotografov. Funkcia rozpoznania tváre teraz pracuje na väčšiu vzdialenosť a vykazuje výrazné zlepšenie pri sledovaní bočného profilu osoby alebo pri pohybe osoby v snímke.

 

Jedinečná technológia reprodukcie farieb, vyvinutá z fotografického filmu prináša úžasnú kvalitu fotografií

Kombinácia novo vyvinutého obrazového snímača a 4. generácie procesora „X-Processor 4“ znamená, že fotoaparát podporuje aj režim „16-bit RAW“, ktorý požadujú mnohí profesionálni fotografi. GFX100 podporuje aj 16-bitový TIFF pri konverzii súborov. Extrémne vysoké rozlíšenie 100MP+ a bohatá farebná a tónová reprodukcia, ktorá sa nachádza v režimoch „Film Simulation“, výrazne uľahčujú postprodukciu fotografických dát a spĺňajú náročné potreby profesionálnych fotografov.

GFX100 je vybavený funkciou “Smooth Skin Effect”, ktorá automaticky vyhladzuje tóny pleti.

 

Rôzne ďalšie nové funkcie

GFX100 môže pojať dve batérie NP-T125, čím sa rozširuje počet snímok na jedno nabitie na cca. 800, keď sa používa zadný LCD displej.

Fotoaparát je možné napájať a nabíjať prostredníctvom pripojenia USB-C. Pripojenie externej batérie, ktorá podporuje USB Power Delivery umožňuje ešte dlhšie nepretržité snímanie a súčasné nabíjanie dvoch batérií vo fotoaparáte.

Toto je prvý model série GFX, ktorý podporuje IEEE802.11ac 5GHz, čo umožňuje ešte rýchlejší bezdrôtový prenos obrázkov.

Podobne ako pri predchádzajúcich modeloch GFX, aj GFX100 je kompatibilný s „Tether Shooting Plug-in PRO pre Adobe® Photoshop® Lightroom®“ a „Capture One Pro FUJIFILM“ pre spracovanie RAW .

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie