Značka: FUJIFILM

Fujifilm Fujinon XF 200mm F2 OIS WR Lens a Fujinon XF 1.4x TC F2 WR

Neohodnotené
€5 999 €4 999,17 bez DPH
Dodanie do: 2 - 5 dní

FUJINON XF200mmF2 R LM OIS WR je svetelný teleobjektív, ktorý dokáže využiť plnú schopnosť snímača FUJIFILM X-Trans CMOS na dosiahnutie ostrosti od okraja po okraj, aj keď je clona plne otvorená. Verne zachytáva atmosféru každej scény vďaka vynikajúcemu výkonu a schopnosti rozostriť popredie a pozadie XF1.4X TC F2 WR je vysokovýkonný telekonvertor, ktorý je umiestnený medzi fotoaparátom a objektívom, aby sa ohnisko objektívu predĺžilo o 1,4 krát. Pri kombinácii s modelom XF200mmF2 R LM OIS WR poskytuje telekonvertor ohniskovú dĺžku ekvivalentnú 427 mm vo formáte 35mm. Je navrhnutý tak, aby minimalizoval akékoľvek odchýlky, aby bola zaistená vysoká kvalita obrazu, aj keď sa používa maximálna clona F2.

Kategória: Pevné objektívy
Záruka: 2 roky

Fujifilm Fujinon XF 200mm f2 OIS WR Lens a Fujinon XF 1.4x TC F2 WR

FUJINON XF200mmF2 R LM OIS WR je svetelný teleobjektív, ktorý dokáže využiť plnú schopnosť snímača FUJIFILM X-Trans CMOS na dosiahnutie ostrosti od okraja po okraj, aj keď je clona plne otvorená. Verne zachytáva atmosféru každej scény vďaka vynikajúcemu výkonu a schopnosti rozostriť popredie a pozadie. Okrem toho je objektív vybavený novou funkciou prednastavenia zaostrenia, ktorá umožňuje fotografom rýchlo meniť zaostrenie na prednastavenú pozíciu pre jednoduché snímanie objektov. Telo objektívu je vyrobené z horčíkovej zliatiny, ktorá ho robí ľahkou a odolnou. Objektív je samozrejme odolný voči prachu, vlhkosti a nízkym teplotám až do -10°C, čo je ideálne pre použitie profesionálnymi fotografmi v náročných podmienkach.


XF1.4X TC F2 WR je vysokovýkonný telekonvertor, ktorý je umiestnený medzi fotoaparátom a objektívom, aby sa ohnisko objektívu predĺžilo o 1,4 krát. Pri kombinácii s modelom XF200mmF2 R LM OIS WR poskytuje telekonvertor ohniskovú dĺžku ekvivalentnú 427 mm vo formáte 35mm. Je navrhnutý tak, aby minimalizoval akékoľvek odchýlky, aby bola zaistená vysoká kvalita obrazu, aj keď sa používa maximálna clona F2.


Hlavné funkcie objektívu XF200mmF2 R LM OIS WR

(1) Ponúka vynikajúci výkon a krásny bokeh
Objektív je vyrobený z 19 prvkov v 14 skupinách vrátane jedného super ED členu s veľkým priemerom a dvoch veľkých členov ED, aby sa minimalizovala chromatická aberácia. Vysoko presná leštiaca technológia vyvinutá na vysielanie šošoviek, bola použitá na prípravu objektívov s veľkým priemerom na dosiahnutie vynikajúceho výkonu pri rozlíšení obrazu. Tento prvok sa vyrába s presnosťou menšou ako 0,1 µm. Vysokorýchlostné automatické zaostrovanie je možné dosiahnuť vďaka nízkej hmotnosti skupiny AF šošoviek a tiež vďaka použitiu lineárnych motorov.

(2) Výkonný výkon stabilizácie obrazu
Objektív ponúka 5-stopový stabilizátor obrazu v súlade s CIPA. Objektív rozpozná podmienky snímania, napr. panning alebo statív a automaticky použije optimálny režim stabilizácie obrazu.

(3) Jednoduché ovládanie AF
• Funkcia prednastavenia zaostrenia*1 okamžite zmení zaostrenie na prednastavenú pozíciu, aby ste ľahko zachytili hlavný objekt bez toho, aby ste museli vykonávať opätovné nastavenie.
• Prepínač výberu rozsahu zaostrenia obmedzuje rozsah vzdialenosti snímania pre automatické zaostrovanie. Aktivácia tejto funkcie znižuje rozsah vzdialenosti snímania a poskytuje vysokorýchlostné automatické zaostrovanie pri fotografovaní objektu vo vzdialenosti najmenej 5 metrov.
• Tlačidlo na ovládanie zaostrenia*1 je umiestnené na konci tubusu objektívu. Pomocou prepínača výberu zaostrenia priraďte funkciu podľa vlastného výberu, napríklad prednastavenie zaostrenia, zaostrenie AF-ON ...
*1 Firmvér fotoaparátu musí byť aktualizovaný, aby sa aktivovala funkcia prednastavenia zaostrenia a tlačidla ovládania zaostrenia. Aktualizovaný firmvér sa má uvoľniť súčasne s objektívom.

(4) Rýchle, tiché a vysoko presné automatické zaostrovanie
Objektív používa lineárne motory na dosiahnutie rýchleho, tichého a vysoko presného AF. Existuje tiež nový mechanizmus, ktorý fixuje skupinu motorov zaostrenia, keď sa fotoaparát nepoužíva, čo znižuje akékoľvek vibrácie, ktoré môžu vzniknúť pri vypnutých magnetoch lineárnych motorov.

(5) Odolnosť, ktorá dokáže odolávať náročným podmienkam
Objektív je ľahký, ale robustný, vďaka konštrukcii zo zliatiny horčíka. Je utesnený na 17 miestach, aby objektív odolal prachu, vlhkosti a nízkym teplotám až do -10°C. Predný prvok je potiahnutý fluórom, aby odpudil vodu a nečistoty, čo prináša vyššiu odolnosť. Matná strieborná farba znižuje riziko prehriatia objektívu pri intenzívnych letných teplotách.

(6) Držiak na statív kompatibilný s Arca-Swiss
Držiak na statív je vybavený drážkou kompatibilnou s Arca-Swiss a podporuje skrutky so statívom 1 palca a 3/8 palca.

(7) Balené s vysoko výkonným telekonvertorom XF1.4X TC F2 WR
Tento vysokovýkonný telekonvertor rozširuje ohniskovú vzdialenosť o 1,4 krát, pričom neznižuje kvalitu obrazu pri použití plne otvorenej clony F2.0. Pri kombinácii s modelom XF200mmF2 R LM OIS WR poskytuje telekonvertor ohniskovú dĺžku ekvivalentnú 427mm vo formáte 35mm.

(8) Príslušenstvo
Ochranný filter PRF-105 a predný kryt objektívu FLCP-105.


Základný popis:
Výnimočné rozlíšenie a krásny bokeh
Množstvo funkcií pre jednoduché ovládanie AF
Výkonný stabilizátor obrazu
Rýchle, tiché a vysoko presné automatické zaostrovanie
Špičková odolnosť
Statívová objímka kompatibilný so systémom Arca-Swiss


Parametre produktu:
Svetelnosť objektívu: 2,0
Typ objektívu: teleobjektív
Optická stabilizácia: áno
Zaostrovanie: ultrazvukové | automatické
Ohnisková vzdialenosť: 200
Filtre: priemer 105mm
bajonet: Fujifilm